Categorieën: Nieuws

Bijna duizend bomen moeten gekapt wegens essentaksterfte

De gemeente laat aan het einde van dit jaar 945 essen kappen omdat ze aangetast zijn door de essentaksterfte. Tegen deze agressieve schimmelziekte zijn nog geen effectieve maatregelen mogelijk.

De ruim 17 duizend essen in Groningen en Ten Boer zijn alle onderzocht. Ruim de helft daarvan is in meer of mindere mate aangetast. De essen in Haren worden later dit jaar onderzocht. Naast de 945 bomen die gekapt worden, moeten er ook nog ruim vierduizend extra gesnoeid worden. Het gaat om bomen die op plekken staan waar risico kan optreden, zoals langs fietspaden.

Nog dit jaar en volgend jaar worden nieuwe bomen geplant. Dat gebeurt in samenspraak met bewoners en ondernemers in de buurt.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Dan moeten er nogal wat bomen bijkomen gezien de belofte van de hypocrieten van Groen Links, overigens moeten die bomen ook weer ergens vandaan komen waardoor het gewoon groen verschuiving is.

    • Dat woord hypocriet scoort wel lekker hè Doetje.
      Oh ja, was helemaal vergeten dat de essentaksterfte uiteráárd volledig de schuld is van GroenLinks. De onderste steen boven!

  • Doe, ik heb gehoord dat ook bomen zich voortplanten; zou dat ook voor essen gelden? Of is het zo dat er een vast aantal essen is op de wereld?
    " overigens moeten die bomen ook weer ergens vandaan komen waardoor het gewoon groen verschuiving is. "

Recente berichten

“Maandag zonnige perioden, woensdag mogelijk 22 graden”

De zon laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis zit de…

7 uur geleden

Esperantotunnel voorzien van asfalt

De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe…

7 uur geleden

Oekraïners zoeken verbinding op vrijmarkt: “Boodschap van hoop opschrijven”

Een groep Oekraïners uit Haren, Groningen en verschillende andere locaties in de provincie heeft zaterdag…

8 uur geleden

Vindicat week lang in actie voor ouderen, kinderen en vluchtelingen: “Betrokkenheid versterken”

Studentenvereniging Vindicat zet zich vanaf maandag samen met diverse Groningse organisaties een week lang in…

8 uur geleden

Internationale deelnemers aan Voetbalkamp: “Zorgelijk dat op straat minder gevoetbald wordt”

Voor het vijfde jaar op rij wordt er in de meivakantie een Voetbalkamp gehouden op…

9 uur geleden

Stolpersteine gelegd voor familie Wolf in aanwezigheid van nabestaande

Op de Peizerweg zijn zondagmiddag Stolpersteine gelegd voor Maarten Wolf, zijn vrouw Regina Wolf-Kropveld en…

12 uur geleden