Categorieën: Nieuws

Schade na brand bij kinderopvang Kostverloren groot (foto’s)

De schade in het kinderopvangcentrum aan de Adriaan van Ostadestraat in de wijk Kostverloren waar vrijdagavond brand woedde, is groot. Dat meldt Martin Nuver van de incidentenwebsite 112groningen.nl die binnen een kijkje mocht nemen.

“Twee etages hebben schade opgelopen”, vertelt Nuver. “Na het onderzoek van de technische recherche naar de oorzaak van de brand is een schoonmaakteam begonnen met het opruimen van de schade. Die schade is groot, maar is te overzien. Behalve brandschade is er ook rook- roet- en waterschade.” De werkzaamheden moeten voor aanstaande dinsdag afgerond zijn. Dan worden er weer tweehonderd kinderen verwacht die gebruik maken van het gebouw. “Een medewerker van de buitenschoolse opvang vertelde mij dat er genoeg ruimten in het gebouw zijn om de kinderen op te vangen.”

De brand in het gebouw, dat behalve door een buitenschoolse opvang gebruikt ook voor wijkactiviteiten gebruikt wordt, ontstond vrijdagavond rond 20.45 uur. “Zoals het nu lijkt begon die brand op de eerste etage en is deze daarna doorgeslagen naar een tussenruimte.” Om de brand te bestrijden blusten brandweerlieden zowel van binnenaf als ook vanaf de buitenzijde. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. De politie sluit brandstichting echter niet uit. Men komt daarom graag in contact met mensen die meer gezien hebben. Getuigen kunnen contact opnemen met de politie op telefoonnummer 0900 88 44.

Foto: Martin Nuver – 112groningen.nl
Foto: Martin Nuver – 112groningen.nl
Foto: Martin Nuver – 112groningen.nl
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft laat op vrijdagavond een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de…

4 uur geleden

PKC’83/Team Amoeri blijft in de zorgen na remise tegen Fermonia Boys

PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…

5 uur geleden

Opklaringen, wolkenvelden en een paar buien tijdens fris weekend, daarna oplopende temperatuur

Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…

5 uur geleden

Oud prof Said Bakkati opvallende versterking Be Quick zaterdag

Het zaterdagelftal van Be Quick 1887 heeft een opvallende versterking binnen gehaald: Oud prof Said…

6 uur geleden

Hoge Raad bevestigt na langslepend conflict: beurspromovendi waren toch echt werknemers van UMCG

De 44 studenten geneeskunde die tussen 2016 en 2018 werden aangenomen als beurspromovendi bij het…

7 uur geleden

Statenfracties willen opheldering over kapstop Betonbos op laatste snik: ‘Al weken bekend dat er broedende vogels zijn’

Volt, GroenLinks en Partij voor de Dieren in de Provinciale Staten willen duidelijkheid rond de…

9 uur geleden