Categorieën: Nieuws

Stroomstoring verholpen, treinen rijden weer

Door een stroomstoring aan het einde van de dinsdagmiddag werkten op diverse plaatsen in de stad de stoplichten niet. Ook reden er geen treinen vanuit Groningen naar Delfzijl en Roodeschool en vice versa.

Vanuit de stad werd op diverse plekken een verkeerschaos gemeld, doordat de stoplichten het niet deden. De storing deed zich voornamelijk voor in het noordelijke deel van de provincie en had daarom ook het treinverkeer getroffen. Arriva zette bussen in. Duizenden huishoudens in de provincie zaten zonder stroom.

De oorzaak van de stroomstoring bevond zich naar alle gedachten in Winsum. “In een stroomstation aan de Maarhuizerweg is aan het einde van de middag een explosie geweest”, vertelt een woordvoerder van de brandweer. Volgens TenneT gaat het om een zogenaam 110 kV-station. “We werken hard aan een oplossing.”

Update 18.50 uur:
De stroomstoring is op dit moment grotendeels verholpen. Arriva meldt dat de treinen richting Delfzijl en Roodeschool weer gaan rijden.

Foto: Martin Nuver – 112groningen.nl
Foto: Martin Nuver – 112groningen.nl
Foto: Martin Nuver – 112groningen.nl
Andor Heij

Bekijk reacties

  • Onacceptabel dat van die verkeerslichten!

    Ik zeg zonnepanelen op al die palen, fietsers en voetgangers verplicht laten draaien aan een grote dynamo voordat ze mogen oversteken, alle stoplichten uitrusten met een bovenleiding, zodat die paar bussen in de stad met een pantograaf stroom terug kunnen leveren. desnoods een werkloze op een hometrainer-met-dynamo naast de verkeerslicht-kastje.

    Dat van die treinen, tsja, je gaat met de trein voor het milieu, en niet rijdende treinen zijn nóg beter voor het milieu, dus.

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

4 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

4 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

5 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

7 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

9 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

10 uur geleden