Categorieën: Nieuws

Afhandeling bevingsschade wordt definitief publiek

De ministerraad heeft ermee ingestemd dat de Tijdelijke Wet Groningen aan de Tweede Kamer wordt gezonden. De Tijdelijke commissie mijnbouwschade Groningen wordt hiermee omgezet in een zelfstandig bestuursorgaan.

Het wetsvoorstel regelt de afhandeling van alle vormen van bodembewegingsschade als gevolg van de gaswinning uit het Groningenveld of de gasopslag bij Norg.

Het wetsvoorstel richt daarnaast een onafhankelijk zelfstandig bestuursorgaan op, het Instituut Mijnbouwschade Groningen. Dit instituut voert wel een overheidstaak uit, maar is wel eigen baas en valt niet direct onder het gezag van de minister.

Tenslotte legt minister Wiebes met dit wetsvoorstel een heffing op aan de NAM ter financiering van de afhandeling van schade door het zbo.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft laat op vrijdagavond een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de…

4 uur geleden

PKC’83/Team Amoeri blijft in de zorgen na remise tegen Fermonia Boys

PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…

5 uur geleden

Opklaringen, wolkenvelden en een paar buien tijdens fris weekend, daarna oplopende temperatuur

Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…

5 uur geleden

Oud prof Said Bakkati opvallende versterking Be Quick zaterdag

Het zaterdagelftal van Be Quick 1887 heeft een opvallende versterking binnen gehaald: Oud prof Said…

6 uur geleden

Hoge Raad bevestigt na langslepend conflict: beurspromovendi waren toch echt werknemers van UMCG

De 44 studenten geneeskunde die tussen 2016 en 2018 werden aangenomen als beurspromovendi bij het…

7 uur geleden

Statenfracties willen opheldering over kapstop Betonbos op laatste snik: ‘Al weken bekend dat er broedende vogels zijn’

Volt, GroenLinks en Partij voor de Dieren in de Provinciale Staten willen duidelijkheid rond de…

9 uur geleden