Categorieën: Nieuws

KNMI: Code oranje voor ‘aanhoudende extreme hitte’

Vanaf dinsdagochtend heeft het KNMI ‘code oranje’ afgegeven voor extreme hitte. Code oranje is van kracht voor het hele land behalve het Waddengebied.

Vanwege de aanhoudende hitte is het Nationaal Hitteplan van het RIVM van kracht. Dit plan treedt in werking als het vier dagen achter elkaar boven 27 graden wordt.

Code oranje wordt afgegeven als het tenminste drie dagen achter elkaar 30 graden of meer is, met een minimumtemperatuur van 18 graden. Vorig jaar was de eerste keer dat code oranje werd afgegeven.

Tom Veenstra

Bekijk reacties

Recente berichten

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

5 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

5 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

5 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

6 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

7 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

8 uur geleden