Categorieën: Nieuws

Noordbaan zuidelijke ring weer open, maar nieuw probleem ligt op de loer

De noordbaan van de zuidelijke ringweg van Groningen is weer toegankelijk. Maar nu ligt een nieuw probleem op de loer: Het asfalt waarmee het wegvak nu bestraat is, is gevoelig voor trillingen, zowel van het wegverkeer als van het intrillen van damwanden aan de andere kant van de weg.

Volgens Combinatie Herepoort is vannacht geprobeerd om nieuw asfalt aan te brengen op het wegvak. Dit ‘flexibeler’ asfalt wilde niet drogen. Daarom is vrijdagochtend gekozen om opnieuw te asfalteren, maar dit keer met een stijvere asfaltsoort. Deze was wel snel droog, maar is gevoeliger voor trillingen in de ondergrond. Zowel het verkeer dat over de weg rijdt, als het intrillen van damwanden aan de andere kant van de weg, kunnen zorgen voor schade aan het asfalt.

Volgens woordvoerder Bert Kramer van de aannemerscombinatie wordt het wegvak nu goed in de gaten gehouden. “Het nieuwe asfalt zal zeker een aantal weken blijven zitten. Op langere termijn is dit asfalt mogelijk niet de beste oplossing.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • Ze krijgen het toch nog voor elkaar!
    De hele Zuidring dicht zoals de bouwer vanaf het begin zo graag wilde.

Recente berichten

“Woensdag veel bewolking, donderdag en vrijdag ruimte voor de zon”

Na een aantal dagen waarbij de bewolking de overhand had, krijgt de zon in het…

2 uur geleden

Partij voor de Dieren vraagt zich af hoe kap in broedseizoen voortaan voorkomen kan worden

De fractie van Partij voor de Dieren in de gemeenteraad wil woensdag van het college…

2 uur geleden

Buurtbanken van hergebruikt afvalplastic onthuld in De Hunze (foto’s)

In de wijk De Hunze zijn twee bijzondere buurtbanken onthuld. De bankjes zijn deels gemaakt…

2 uur geleden

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

3 uur geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

5 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

6 uur geleden