Foto: Martin Nuver - 112groningen.nl
Een pizzeria in de Nieuwe Ebbingestraat is in de nacht van zondag op maandag overvallen. Bij de overval is niemand gewond geraakt.
“De overval vond plaats rond 23.50 uur”, laat een politiewoordvoerder weten. “Twee daders kwamen de zaak binnen via de achterdeur. Het aanwezige personeel werd vervolgens bedreigd met een vuurwapen en een mes. Het is onbekend of ze iets buit hebben weten te maken. Na de overval is het duo te voet gevlucht in de richting van het Noorderplantsoen.
De politie is direct een onderzoek gestart. Bij de pizzeria zijn inmiddels verschillende getuigen gehoord. Desalniettemin is men op zoek naar meer personen die informatie hebben. Deze mensen kunnen contact opnemen met de politie op telefoonnummer 0900 88 44 of via Meld Misdaad Anoniem op 0800 7000.
De Stadspartij 100% voor Groningen heeft vanaf komende woensdag geen vier, maar drie zetels in…
Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…
De bestralingsmaskers voor kinderen in het UMCG worden opgefleurd om angst en spanning te verminderen. …
Fatbikers en fietsers rijden, ondanks de verkeersmaatregelen die nu bijna twee maanden gelden op de…
De Waterloolaan is vanaf aanstaande maandag twee weken dicht in beide richtingen tussen de Hereweg…
Vanaf komende maandag is een deel van Blauwborgje op de Zernike Campus maandenlang afgesloten voor…
Bekijk reacties
Voor een paar honderd euro straks de bak in draaien, dan ben je als crimineel echt geslaagd. Het beschreven duo gaat een glansrijke carrière tegemoet, niet eens in staat om een paar honderd euro eerlijk te verdienen en bereid zijn om minimaal een jaar de bak in te draaien om deze paar honderd euro via een overval te bemachtigen.
Helemaal niets stoer aan eerder lafhartig, wat een stel stumpers.
Dit is een plaag aan het worden.
Sterkte aan het personeel en kom op, politie, spoor dat tuig op.
Volgens mij valt er weinig vat op te krijgen. Het zal een relatief jonge groep jongeren zijn uit een milieu waar de ouders vaak geen tot weinig opleiding hebben en van een minimale uitkering rond moeten komen. Jongeren (zowel man als vrouw) worden vaak verwaarloosd, niet naar omgekeken en krijgen vaak ook nog het verkeerde voorbeeld. Hebben niets te verkiezen en dit soort kruimelwerk geeft ze juist meer aanzien en een status naar het straks hardere criminele werk (of de hoer spelen). Het kan ze helemaal niks schelen, de jongeren of hun ouders.
Naar mijn idee lastig om wettelijk tegen op te treden. Die lui weten aardig goed de hulpverlening naar de mond te praten en zo om de tuin te leiden. Politie zal wel een aardig idee hebben wie het zijn en eventueel al vroeg in het stadium weten wie de potentiële kandidaten zijn die gaan ontsporen maar jeugdhulp faalt zoals gewoonlijk.
En ondertussen hebben de normale mensen enorm veel last van dit soort uitwassen.