Categorieën: Nieuws

Bijzondere grasmaaier ingezet in De Onlanden

In de Lettelberterpetten, het meest westelijke deel van natuurgebied De Onlanden, wordt deze dagen een bijzondere grasmaaier ingezet. “We zetten het apparaat ook alleen in in de gebieden die we beschouwen als onze pareltjes.”

De grasmaaier is een apparaat dat rijdt op brede rupsbanden. “Dit heeft verschillende voordelen”, zegt Rene Oosterhuis van het Groninger Landschap. “Door deze rupsbanden wordt voorkomen dat er allerlei brede sporen in het land ontstaan. Ook gaat de bodem niet kapot waardoor er geen vegetatie verloren gaat.” Het land dat dinsdag gemaaid werd is een zogenaamd veenlandschap. “Dit is een landschap dat behoorlijk nat is waardoor normale trekkers er makkelijk in weg zouden zakken.”

De vegetatie in het gebied is bijzonder. “We maaier hier slechts één keer per jaar. We voeren nu een aantal jaren dit beleid toe en we zien nu dat er langzaam bijzondere planten gaan bloeien. Bepaalde typen orchideeën bijvoorbeeld. Maar ook holpijp en de grote ratelaar zijn aanwezig.” Ook de komende dagen wordt er nog gewerkt in het land. Woensdag haalt een opraapwagen het gemaaide gras op. Elders in de Petten zullen deze resten als voedingsbron gaan dienen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

30 minuten geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

32 minuten geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

1 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

2 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

3 uur geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

7 uur geleden