Categorieën: Nieuws

UMCG: ‘Vrouwen zijn gebaat bij een lagere dosering medicatie tegen hartfalen’

Uit onderzoek van het UMCG blijkt dat vrouwen met hartfalen aanzienlijk lagere medicatie-doseringen nodig hebben dan mannen. De optimale waarde ligt 50% lager dan de dosering die momenteel wordt geadviseerd.

Wereldwijd gelden voor mannen en vrouwen nu nog dezelfde standaarden voor bijvoorbeeld bètablokkers. Volgens de onderzoekers is het hoog tijd om de biologische verschillen tussen mannen en vrouwen met hartfalen nader te onderzoeken. De onderzoekers benadrukken dat wel dat dit geen vrijbrief is om vrouwen met hartfalen te gaan onderbehandelen.

Adriaan Voors, hoogleraar cardiologie van het UMCG: ‘Als je er op terugkijkt, is het opmerkelijk dat de wetenschap decennialang zo weinig aandacht heeft gehad voor de verschillen tussen mannen en vrouwen, terwijl het zo voor de hand ligt dat deze er zijn. Soms komen de grootste doorbraken voort uit hele simpele vragen. De resultaten die wij vinden, zouden best van toepassing kunnen zijn op nog veel meer indicatiegebieden.’

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • "De onderzoekers benadrukken dat wel dat dit *GEEN* vrijbrief is om vrouwen met hartfalen te gaan onderbehandelen" bedoel je toch?

    Dit is volgens mij oud nieuws... heb ik een paar jaar geleden iets over gelezen, en het had niet zozeer te maken met "aandacht" voor vrouwen, maar met hoe medicijnen worden getest.

    Hoe dan ook, altijd goed als mensen met minder medicijnen beter behandeld kunnen worden, niet alleen vanwege kosten maar met name vanwege de bijwerkingen.

Recente berichten

GRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAV

Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…

30 minuten geleden

Diverse auto’s vernield in Lodewijkstraat

In de Lodewijkstraat zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht aan meerdere…

51 minuten geleden

Lycurgus verliest in vijf sets van koploper Roeselare

Nova Tech Lycurgus heeft zondagmiddag in eigen huis niet kunnen winnen van koploper Roeselare. Na…

1 uur geleden

Gyas haalt anderhalf miljoen op voor verbouwing boothuis: “We zijn hechter geworden”

Het is roeivereniging Gyas gelukt om met een crowdfundingsactie anderhalf miljoen euro op te halen…

3 uur geleden

Twee ruimtevaantjes na 111 rondjes Aarde herenigd met ereplekje in Universiteitsmuseum

In het Academiegebouw zijn vanaf nu twee ruimtevaantjes te bewonderen die Wubbo Ockels in de…

4 uur geleden

Kledingwinkel in Herestraat enige tijd ontruimd

Een kledingwinkel in de Herestraat is zondagmiddag enige tijd ontruimd geweest. In de winkel werd…

5 uur geleden