In mei heeft de raad de motie ‘de beer is los’ aangenomen. Het college werd gevraagd te onderzoeken of varkens ingezet kunnen worden bij de bestrijding van Japanse duizendknoop. Dat wordt hem niet.
‘Wij hebben een aantal gemeentes benaderd die ervaring hebben met de inzet van varkens: Westerwolde, Westerveld, Aa en Hunze en de gemeente Renkum. Alleen de gemeente Westerwolde is voornemens de proef met varkens komend jaar door te zetten. In de andere gemeentes krijgen de pilots geen vervolg omdat het effect niet groot genoeg was en/of varkens de wortels van bomen aantastten.
Op basis van alle ingewonnen informatie kiezen wij niet voor de inzet van varkens. Wij zetten onze huidige aanpak van Japanse duizendknoop voort. Dit houdt in dat wij Japanse duizendknoop niet meenemen in de reguliere maaibeurten maar apart maaien en daarna afvoeren met het grijs afval’, luidt het antwoord deze woensdag van het college.
Dat er geen voetgangerstrap bij de fietsbrug bij de wijk De Hoogte is gerealiseerd komt…
De afgelopen jaren moest Beijum het zonder een grote vrijmarkt stellen op Koningsdag. Dit jaar…
Dit weekend nemen we afscheid van de wintertijd. Dit betekent dat het in de avond…
Op de Bornholmstraat heeft vrijdagavond laat een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de betrokken…
PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…
Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…
Bekijk reacties
Je moet een invasieve soorten team oprichten met als enige taak het verwijderen van duizendknoop, siberische reuzenberenklauw , waternavel en andere echt problematische soorten. Tegelijkertijd onderzoeken hoe je deze wildgroei op een meer natuurlijke manier kunt beperken.
Maak er een pluktuin van; Het schijnt naar rabarber te smaken.
Of een nieuw streekproduct: Grunneger doezendknoopjam!
De massa is nog niet in staat te begrijpen dat varkens haram zijn, maar dat komt alles vanzelf, gewoon even geduld hebben.