Categorieën: Nieuws

De schatten van het Pepergasthuis

Er is opschudding over het Pepergasthuis. Woningcorporatie Lefier heeft met bewoners en de gemeente een flink verschil van mening. Het complex is verkocht door Lefier aan een particuliere projectontwikkelaar. Naar verluidt voor rond de 4 miljoen euro,  zéér tegen de zin van de gemeente.

Het gasthuis met een kerk werd rond 1400 opgericht en later aan de stad geschonken. In 1600 werd het een gasthuis en, na restauratie door de gemeente in 1991, overgedragen aan volkshuisvesting. De sociale en publieke traditie van het gasthuis zou bewaard blijven. Ben Hanewinkel leidt ons rond door de kerk en Bram de Vink de beheerder leidt ons verder. We bekijken de kunstschatten  die ook meeverkocht zijn, en voor het publiek verloren dreigen te gaan.

De projectontwikkelaar uit Zuidhorn wil in de kerk en de eetzaal gaan wonen en zijn dochter moet ook een plek krijgen. De woningen in het hofje kunnen zelfs verkocht gaan worden, of worden een bed and breakfast of hotel. Vooruitlopend op de verkoop staan op dit moment zo’n 10 huisjes leeg.

De commissie wonen van het ministerie zal na een hoorzitting op 12 november om vier uur op het Cascadeplein, uitspreken of de verkoop wel, of niet door de beugel kan.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • We zullen de VVD en PvdA blijvend verantwoordelijk houden. Ook ter herinnering.

    Maar dit kan met elke woonwijk of woonblok gebeuren. Wees daarom gewaarschuwd inwoners! Mocht een corporatie er geen brood meer inzien!

  • De verkoop is sowieso schandalig ongeacht wat er op de hoorzetting wordt gezegd, mocht het niet meer omgedraaid kunnen worden kan de gemeente ook nog een totaal verbod op horeca en dus ook air bnb opleggen voor dit gasthuis (Opsplitsingen van de panden ook verbieden en aanvragen voor bouwvergunningen vanaf het begin tegen werken )

  • Schandalig!! Wat is dat voor een cultuurbarbaar, die in een Kerk wil wonen en die voor een Gemeente buiten gebruik stelt. Een superegoïst. En Lefier moet ook door de gemeente Groningen worden aangepakt. Gaan wij zó om met ons cultuurbezit? Dit zou in andere landen ondenkbaar zijn.

  • Ik begrijp er niets van.

    Vraag:
    1.
    Waarom heeft woningcoöperatie Lefier niet eerst de Gemeente Groningen benaderd,
    om het Pepergasthuis complex aan hen voor een reële prijs aan te bieden?
    Het complex zou toch na bepaalde tijd (40 jaar) teruggaan naar de Oppervoogden (= Gemeente)?
    2.
    De Gemeente Groningen is immers jaren achtereen bij gasthuizen betrokken geweest?
    Zij kan een realistisch bedrag dokken.
    En dan de sociale huur - voor ouderen - voortzetten.
    3.
    Waarom investeren B&W en de Gemeenteraad wel vele miljoenen in DE BAK (= het Forum?).
    4.
    Is Lefier - door de verschillende fusies die hebben plaats gevonden - wel op rechtmatige wijze eigenaar geworden?

    ==

    Maar mijn belangrijkste vragen zijn aan Jan Berry Drenth en zijn dochter:
    1.
    Wilt u beiden de Held en Heldin zijn, door van deze - voor velen ongewenste - aankoop af te zien?!
    ""Foutje, bedankt!"
    2.
    Naar het blijkt (internet info) bezit u al veel panden ( zo'n 60 stuks) in Groningen.
    Geluk is niet voor geld te verkrijgen.
    U en uw dochter worden vast heel gelukkig als u van deze koop afziet!
    Er is zoveel meer te koop wat wel bij u beiden past!
    3.
    Accepteer beiden niet, dat er - in tijden van grote woningnood - nu al 10 van de 29 woninkjes leeg staan.
    Sommige huisjes staan zelfs al langere tijd leeg!!!
    Louter door Lefiers onterechte verkoop: aan u en uw dochter.
    4.
    De toeristen - die dagelijks door het Pepergasthuis lopen - vinden het een groot schandaal wat hier gaande is.
    Toeristen zijn - met hun visie - ook van belang voor de stad.
    5.
    Groningen was van oudsher een sociale stad.
    Niet voor niets is dit eeuwenoude hofje (600 jaar!) ontstaan.
    Strijk over uw beider hart en wordt weer sociaal.
    De Groningers en de Toeristen zullen heel graag, ter uwer ere, een plakkaat op de muur plakken.
    ""De strijd duurde maar even, maar het sociale Peperhofje is gebleven!"

    Lees het boekje de Papalagi.
    Daar kunnen u beiden vast intens van genieten.

    Mevrouw Kiki

  • Ik wil graag de Olle Grieze kopen en er in gaan wonen. Dan heb ik ook mooi uitzicht op het Forum en ik kan op iedereen neerkijken. Hoeveel geld moet ik op tafel leggen? Ik schilder hem ook roze want van grijs hou ik niet zo.

  • Mooi stuk Mw Kiki

    Iemand uit Zuidhorn, die wellicht ook nog zijn Tom Tom moest gebruiken om op deze plaats van bestemming te komen.

    Maar wat Roeland van der Schaaf doet zijn reflecties, om in ieder geval lokaal het gezicht van de PvdA te redden. Als hij het werkelijk meent zegt-ie zijn lidmaatschap op bij de PvdA. Dit beleid, de mogelijkheden hiervoor, komen volledig op conto van Rutte II (VVD - PvdA). De afbraak van de sociale woningbouw. Wie had dit ooit kunnen bedenken van de PvdA!

  • GELD, GELD,.......MAAR........
    Als het al door zou gaan, dan wacht de nieuwe eigenaar waarschijnlijk veel 'ongeluk''. Hij kan hier nooit gelukkig van worden. We leven wel niet meer in de Middeleeuwen, maar......de Groningers zijn niet van gisteren en zeker geen gekke Henkie. Hopelijk komen ze in opstand.

  • @sjoerd Ironie is niet aan jou besteed blijkt in dit specifieke geval maar weer eens. (net als bij dat filmpje over het Forum waar je steeds mee loopt te leuren)

Recente berichten

Gemeente heeft geen rol bij zorgen verlofbeleid Van Mesdag: “U moet in Den Haag zijn”

Als er zorgen zijn over het verlofbeleid en de risicobeoordeling van patiënten in de Van…

1 uur geleden

Stadskudde arriveert in de stad: “Banden van de vrachtwagen hadden te weinig grip”

De Stadskudde is weer in de stad. Afgelopen dagen werden de schapen per vrachtwagen overgebracht…

2 uur geleden

Voorjaarsmarkt in Sint Annen: “Lekkere producten en geitenlammetjes aaien”

Bij Belevingsboerderij de Zes Grazen bij Sint Annen vindt zaterdag een voorjaarsmarkt plaats. Op het…

3 uur geleden

Fiets in lichterlaaie in Beijum

Aan de Atensheerd in de wijk Beijum is in de nacht van vrijdag op zaterdag…

4 uur geleden

Rustig en zacht weer tijdens Paasweekend in Groningen

Het paasweekend in Groningen verloopt grotendeels zonnig en droog. De temperaturen liggen iets boven normaal…

12 uur geleden

Man uit Friesland (23) vrijgesproken van mishandeling op festival Helden van Oranje

Een 23-jarige man uit het Friese Burgum is vrijdag vrijgesproken van mishandeling tijdens het Helden…

13 uur geleden