Deze week zijn vijf camera’s in de Brugstraat opgehangen om het aantal fietsers en voetgangers te tellen.
De camera’s zijn onderdeel van de Proeftuin Binnenstadsmonitoring. Met de resultaten hiervan wil de gemeente de openbare ruimte beter benutten en de verkeersveiligheid vergroten. ‘Hierbij kun je bijvoorbeeld denken aan dynamische verkeersborden of het inzetten van verkeersregelaars die fietsers op drukke momenten langs slimme alternatieve routes sturen. Daarvoor is het eerst nodig de huidige verkeersstromen te meten’.
De camera’s hangen aan palen. Naar verwachting gaan ze volgende week aan wanneer ook de informatieborden zijn geplaatst. De proeftuin duurt een jaar.
‘Met het systeem waarborgen we de privacy. De gemeente en het bedrijf waar we mee samenwerken hebben noodzakelijke maatregelen genomen en getoetst. Daarmee voldoen we aan regels over privacy’. Hoe dat gewaarborgd is leest u hier
Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…
Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…
Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…
In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…
Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…
Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…
Bekijk reacties
Dit onderzoek is in het kader van WGG.
Het leidt tot niets en kost een hoop geld.
Je wilt van de A-straat naar de Vis/Grote Markt .. wat is dan een slim alternatief?
Overigens vind ik als fietser dat de situatie door de gele vloed juist rampzalig geworden is: het ontbreken van duidelijke scheiding tussen trottoir en weg maakt het onmogelijk normaal te fietsen.
En waarom eigenlijk niet de voetgangers naar de Westerhaven langs een alternatieve route sturen: die zorgen nog voor de meeste overlast.
Henk zijn idee: "Voetgangers omleiden naar de Westerhaven"
Waarom voetgangers gewoon niet verbieden Henk?