Categorieën: Nieuws

Sportende studenten halen ruim 2000 euro op voor Kids United

Studenten van Noorderpoort hebben donderdag ruim 2000 euro opgehaald voor Kids United. Dat deden ze door een middag te sporten, die gesponsord werd door familie en vrienden. 

Directeur Onno Kukler van Kids United is erg blij met de actie van de studenten. “Het is heel mooi. De maatschappelijke betrokkenheid die je ziet, dat is geweldig.”

In groepen gingen de studenten estafettelopen, spinnen en oefeningen doen. Student Melissa is enthousiast over de actie. “Ik vind het belangrijk dat iedereen kan sporten, zodat die kinderen zich niet alleen voelen. Zij moeten ook de mogelijkheid hebben om in beweging te zijn.” Klasgenoot Esmee is het daarmee eens. “Het is heel fijn dat kinderen met een handicap met de hulpmiddelen ook in beweging kunnen zijn.”

De studenten haalden zelf ruim 1400 euro op, wat is aangevuld door de stichting Het Gehandicapte Kind. Het geld wordt gebruikt om nieuwe frames te kopen, waarmee kinderen met een handicap kunnen voetballen. “De groep groeit, en dat zijn een hoop kosten,” zegt Kukler. “Het is wel heel belangrijk dat iedereen kan sporten. Deze kinderen hadden nooit gedacht dat ze ooit zouden kunnen voetballen, dus daar zijn zij en hun ouders heel blij mee.”

 

 

Danja de Jonckheere

Bekijk reacties

Recente berichten

Schrikken in Indische Buurt: bewoner vindt witte slang met rode ogen aan deurknop

Je opent je voordeur en dan zie je dit: een bijna helemaal witte slang met…

6 minuten geleden

Dinsdagmiddag code geel in Groningen vanwege onweer

Groningen krijgt in de loop van de middag te maken met zware onweersbuien. Het KNMI…

43 minuten geleden

Impact gaswinning op Groningers blijft merkbaar, maar lichte verbetering zichtbaar

De gevolgen van gaswinning blijven ook in 2024 invloed hebben op het leven van Groningers.…

45 minuten geleden

Groningse hoogleraar wint 350.000 met wetenschapsprijs

De Groningse hoogleraar Nathalie Katsonis heeft de Ammodo Science Award 2025 gewonnen. Aan de prijs…

51 minuten geleden

“Dinsdag kans op een stevige bui met onweer, komende dagen buitjes”

De komende dagen blijft het niet droog. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis is er op dinsdag…

11 uur geleden

Publiekscampagne ‘We moeten praten’ van start: “Zorg houdt zich niet meer staande”

Op de Nieuwe Markt, bij Forum Groningen, is maandag de publiekscampagne 'We moeten praten' van…

12 uur geleden