Categorieën: Nieuws

Studenten van vijf ROC’s samen aan de slag

Vijf noordelijke ROC’s geven op woensdag 12 februari de aftrap voor Noorderkracht. Dat is een gezamenlijk onderwijsprogramma voor excellente studenten in het mbo.

Het gaat om de ROC’s Friesepoort, Friesland College, Drenthe College, Alfa-college en Noorderpoort. NoorderKracht biedt 15 top-studenten de ruimte om mee te denken over sociaal-maatschappelijke thema’s als werkgelegenheid, duurzaamheid en sociale inclusie. Dit doen zij onder begeleiding van docenten en diverse inhoudelijk deskundigen uit de regio. Het doel van het programma is een werkbaar product of oplossing te ontwikkelen voor die vraagstukken.

De studenten presenteren op 22 april hun eindbevindingen op het Friesland College in Leeuwarden. Dit doen zij tijdens Global Land, een festival dat helemaal in het teken staat van Sustainable Development Goals – dat zijn duurzaamheidsdoelstellingen die door de Verenigde Naties zijn opgesteld.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Kwakkelweer houdt aan tot en met Paaszondag

Een terugkeer naar stralende, bijna zomerse weersomstandigheden met Pasen ligt niet in het verschiet. De…

29 minuten geleden

Verdiepte ring west blijft ‘wensdroom’ van raad: “Kunnen we niet op zoek naar 200 miljoen euro?”

De gemeenteraad vindt in meerderheid dat er een goed plan ligt voor het bereikbaar houden…

41 minuten geleden

Holt raad voorbij aan bezwaren omwonenden Hoefijzerfabriek? “Participatie is niet hetzelfde als gelijk krijgen”

Het participatietraject rond het ontwikkelen van het terrein van de voormalige Hoefijzerfabriek tot een nieuwe…

2 uur geleden

Parkweg flink op de schop: deels eenrichtingsverkeer, ruim baan voor fiets en voetganger

Als het aan het gemeentebestuur ligt, krijgt de Parkweg over drie jaar een behoorlijk andere…

3 uur geleden

Rondje vliegen over bijna voltooid Zuiderplantsoen vanuit de lucht (foto’s)

Het nieuwe Zuiderplantsoen in Groningen is bijna af. Rijkswaterstaat vloog een week geleden weer eens…

4 uur geleden

Raad van State tikt gemeenteraad op de vingers rond bebouwing binnenterrein Zuiderpark

De Raad van State heeft de gemeenteraad van Groningen opgedragen om binnen zestien weken opnieuw…

5 uur geleden