Categorieën: Nieuws

Coronacrisis in het klein (11): Iederz gaat tijd dicht en zwaaien met je pinpas

Een verantwoorde videoclip, met je pinpas zwaaien in de bus, proefjes voor thuis, toch wat van je stage maken. En Iederz gaat vanaf volgende week maandag tijdelijk dicht. Kleine gevolgen van een grote crisis, deel 11.

‘Sommige mensen zwaaien wat met hun pinpas, dat is dus eigenlijk niet de bedoeling’, zegt de buschauffeur in dit filmpje dat de Universiteitskrant maakte van de rit naar Zernike:

Beschut werken Iederz gaat tijdelijk sluiten. Nu nog niet, vanaf 30 maart:

Iedereen is fijn aan het opruimen, echter veel kringloopwinkels zijn dicht en het is (te) druk bij de afvalbrengstations:

Denk je stage te gaan lopen bij het drukst bezochte gebouw van Nederland, kom je in een grote stilte terecht. Toch het beste er van maken:

]

Dit weekend al voor de derde keer Stream festival vanuit EM2:

De koopavond van deze donderdag stelt teleur:

Er kan worden uitgekeken naar de online Groninger koopavond, die op 2 april wordt gehouden: 

Leuk thuis proefjes doen:

 

Janne Schra verrast deze donderdag met een videoclip, die zij maakte met het in Groningen gevestigde Noordpool Orkest, verantwoord in ieders huiskamer opgenomen: 

Voor verzoeknummers:

 

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • De drukte bij de afvalbrengstations is heel eenvoudig te verhelpen door de wegbezuinigde twee gratis ophaalmomenten weer in ere te herstellen. Dan hoeft het personeel ook geen enkel contact met de aanbieders te hebben, en vice versa.

    Wat hadden ze trouwens anders verwacht? Mensen moeten verplicht binnen - althans op hun erf - zitten, het weer zit niet tegen, en dan gaan mensen allicht klussen in en rond het huis doen. Dat levert (rest)afval op, en dat moet ergens heen. Lang niet iedereen beschikt over genoeg (buiten)ruimte om die rommel te stallen tot na deze corona-ellende.

    Ik had van het gemeentelijk afvalbedrijf echt iets meer initiatief en intelligentie verwacht.

  • Er is voldoende 'initiatief en intelligentie' bij de Gemeente hoor @Coos.
    Men roept op om het brengen van afval 'even uit te stellen'
    Een alleszins redelijk en begrijpelijk verzoek in deze crisis. Zo weinig mogelijk contact tussen mensen toch?
    En als je desondanks toch wilt komen dan kan dat ook!
    'Wil je hier toch afval storten? Kom dan alleen en houd je aan de nu geldende regels.'
    Ik kwam eergisteren op het fietsje langs het afvalstation Duinkerkenstraat.
    Druk, bescheiden file, maar keurig en intelligent gereguleerd door het personeel aldaar.
    De complimenten voor de Milieudienst!

Recente berichten

‘Woensdag buien, ook komende dagen niet droog’

De komende dagen kunnen er buien vallen. De bewolking overheerst, maar zo nu en dan…

3 uur geleden

Opknapbeurt speeltuin Paddepoel begonnen: “Grote wens blijft een pannakooi”

Aan de Watermanstraat in de wijk Paddepoel is dinsdag de opknapbeurt van de speeltuin van…

3 uur geleden

Ten Post viert verbondenheid met onthulling dorpsvlag: “Vlag van, voor en door het dorp”

Bij het dorpshuis in Ten Post is dinsdag de nieuwe dorpsvlag onthuld. Voorzitter Johan Pleizier…

4 uur geleden

Groningse oorlogsslachtoffers tussen 1945 en heden herdacht: “Verhalen blijven vertellen”

Op begraafplaats Selwerderhof zijn dinsdagmiddag de Groningse militairen herdacht die om het leven kwamen tijdens…

6 uur geleden

Ambulancezorg Groningen wint landelijke reanimatiewedstrijd: “Wat een topprestatie”

Ambulancezorg Groningen heeft dinsdag de Venticare Reanimatie Competitie Ambulance gewonnen. De wedstrijd werd gehouden in…

7 uur geleden

FNV kondigt definitieve treinstakingen aan na verlopen ultimatum

Er wordt aanstaande vrijdag gestaakt in het openbaar vervoer. Vakbond FNV heeft dinsdag laten weten…

9 uur geleden