Categorieën: Nieuws

Horecasector vreest zware tijd na verlenging coronamaatregelen

Het wordt een zware tijd voor de horecasector nu het kabinet besloten heeft om de coronamaatregelen te verlengen. Dat laat de voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland weten.

“Het verlengen van de maatregelen is blijkbaar nodig voor de gezondheid”, zegt Robèr Willemse op NPO Radio 1. “Maar door dit besluit gaat het een zware tijd voor onze branche worden.” Willemse hoopt ook dat de steunmaatregelen die vorige week door het kabinet afgesproken zijn snel uitgevoerd gaan worden. “Gebeurt dat niet dan verwacht ik dat in april de eerste ondernemingen om gaan vallen.”

Het verlengen van de coronamaatregelen betekent voor de horeca dat zij tot 28 april de deuren niet mogen openen. Dezelfde maatregel geldt ook voor de recreatiesector. Branchevereniging Hiswa-Recron verwacht dat het besluit vijfduizend banen gaat kosten. De vereniging is al een tijd in gesprek met het kabinet om een compensatie voor elkaar te krijgen, maar dat heeft tot op heden nog niets opgeleverd.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Daarom moet je ook een potje maken in goede tijden, de economie is altijd in een golfbeweging. Nu komt deze niet voorspelde virus voorbij en gaan we sowieso de recessie in, wat gegarandeerd de 'mindere' ondernemingen gaan voelen en vele daarvan gaan failliet dat is onvermijdelijk.
    Al die brancheverenigingen roepen altijd om zo weinig mogelijk rijks besluiten binnen hun branche maar nu houden ze hun hand op.
    De meeste verzekeraars plaatsen dit virus onder natuurrampen en keren niet uit, de premies voor deze nutteloze verzekeringen lopen echter wel door. ( en diezelfde verzekeraars hebben voor haar personeel ook de regeling aangevraagd bij het rijk )
    Dit virus gaat het complete 'landschap' veranderen, we gaan met ons allen een interessante tijd tegemoet.

Recente berichten

Partij voor de Dieren vraagt zich af hoe kap in broedseizoen voortaan voorkomen kan worden

De fractie van Partij voor de Dieren in de gemeenteraad wil woensdag van het college…

10 minuten geleden

Buurtbanken van hergebruikt afvalplastic onthuld in De Hunze (foto’s)

In de wijk De Hunze zijn twee bijzondere buurtbanken onthuld. De bankjes zijn deels gemaakt…

45 minuten geleden

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

2 uur geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

3 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

4 uur geleden

Winkeldieven proberen voor honderden euro’s aan parfum weg te nemen, één aanhouding

Dankzij oplettende beveiligers kon dinsdag aan het einde van de middag een winkeldief in de…

5 uur geleden