De Landelijke Studentenvakbond maakt zich zorgen over studenten die in financiële problemen kunnen komen door het coronavirus. Dat meldt de Universiteitskrant.
Voorzitter Alex Tess Rutten van de LSVb roept universiteiten en huurbazen op om coulant om te gaan met de betalingsverplichtingen. De vakbond heeft veel verhalen gehoord over studenten die nu al ontslagen zijn, of van wie het flexcontract niet wordt verlengd.
Het gebeurt regelmatig dat een student wordt uitgeschreven als hij zijn collegegeld te laat overmaakt. Die mag dan bijvoorbeeld geen colleges meer bijwonen. De LSVb wil voorkomen dat dit nu ook gebeurt. Maar het bereiken van particuliere huurbazen is lastig. Wel is de studentenbond in gesprek met wooncorporaties. ‘Als zelfs de belastingdienst betaling kan opschorten, dan moeten corporaties dat ook kunnen, aldus Rutten.
De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…
Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…
Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…
De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…
Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…
De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…
Bekijk reacties
Een huisjesmelker die coulant handelt bestaat niet en zal ook nooit komen te bestaan.