Categorieën: Nieuws

Testritten met waterstoftrein afgerond

De test met de waterstoftrein is afgerond. In de nacht van maandag op dinsdag reed de trein voor het laatst tussen Groningen en Leeuwarden.

De afgelopen twee weken werd er met de trein testgereden. Dit gebeurde in de nachtelijke uren waarbij er verschillende stop- en sprinterdiensten werden gesimuleerd. Daarmee werd gekeken hoe de trein presteert in een dienstregeling. Ook werd onderzocht wat er bij het tanken komt kijken.

Afgelopen zaterdag lieten de betrokken partijen weten tevreden te zijn over de testresultaten. Ministerie Stientje van Veldhoven van Milieu liet weten dat wat haar betreft in 2040 er emissieloos gereden gaat worden in het land. Gedeputeerde Fleur Gräper heeft het jaar 2035 voor ogen.

De waterstoftrein werd woensdagochtend opgehaald in Leeuwarden. Aan het einde van de ochtend werd de trein gespot in Zwolle waarna de combinatie verder zal rijden naar Duitsland.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • 'Emissieloos rijden.' Nou, dan hoop ik niet dat de prijs van een treinkaartje deze zomer alweer omhoog gaat.
    Zeg met een knipoog dat ze beter aan de prijs van vat ruwe olie gekoppeld kan worden.
    Mijn boodschap is eigenlijk: Wil je minder emissie, maak autorijden minder aantrekkelijk door het openbaar vervoer eerst véél goedkoper(!) te maken.

Recente berichten

KNMI waarschuwt voor dichte mist

Het KNMI waarschuwt in de nacht van woensdag op donderdag voor dichte mist. Voor de…

8 uur geleden

Kap Betonbos: “Als besluit een dag eerder was genomen had dit veel heisa bespaard”

Het besluit om de kap van het Betonbos vanwege het broedseizoen niet door te laten…

10 uur geleden

Kian haalt 8.115 euro op voor kinderafdeling UMCG met verkoop 21.000 kniepertjes

De 10-jarige Kian Sijp heeft samen met zijn oma Greta woensdagmiddag een check van 8.115…

10 uur geleden

Minder vaak maaien ten faveure van insecten: “Het mag best een beetje wild zijn”

De gemeente gaat minder vaak maaien op plekken waar het niet beslist noodzakelijk is. Een…

11 uur geleden

Donderdag begint mistig, later op de dag zonnige perioden

Na twee dagen van nauwelijks zichtbare, natmakende regen, wordt Groninger getrakteerd op wat meer zonnestralen.…

12 uur geleden

Busbaan door Vinkenstraat blijft mogelijkheid: “U bent de SP voor het blok aan het zetten”

De plannen om een busbaan aan te leggen via de Vinkenstraat, E. Thomassen à Thuessinklaan…

12 uur geleden