Foto: Julia Freeman-Woolpert from FreeImages
Natuurorganisaties roepen mensen dit Paasweekend op om niet de natuurgebieden in te trekken. “Haal een frisse neus in je eigen omgeving.”
De oproep wordt gedaan door Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten. “Blijf zoveel mogelijk thuis”, laat een woordvoerder van Staatsbosbeheer weten. “Als je wilt genieten van de zon doe dat dan vanuit je tuin of op je balkon.” Natuurmonumenten sluit zich daar bij aan. “Het is tegen onze natuur maar we vragen je deze dagen niet naar onze gebieden te komen. Blijf gewoon thuis.” Staatsbosbeheer is één van de beheerders van De Onlanden. Natuurmonumenten is dat ook en beheert daarnaast verschillende hectares natuur in de stad.
In het land zijn er voor dit Paasweekend verschillende voorzorgsmaatregelen genomen. Sommige dijken zijn uit voorzorg afgesloten voor motorrijders, verschillende vakantieparken blijven gesloten voor toeristen, de Zaanse Schans in de Zaanstreek is afgesloten en parkeerplaatsen bij stranden en recreatiegebieden in Zuid-Holland zijn dicht. In de provincies Groningen en Drenthe, waar het aantal coronabesmettingen mee valt, zijn de minste preventieve maatregelen getroffen.
Tijdens het Paasweekend vindt in de Zuiderhaven het Kaalstaart Festival plaats. Het gaat om een…
Bij een steekincident op het Wielewaalplein is zaterdagavond een persoon gewond geraakt. Agenten hebben één…
De politie is op zoek naar een man die zaterdag rond het middaguur weggelopen is…
Wethouders Rik van Niejenhuis (PvdA) en Mirjam Wijnja (GroenLinks) hebben een bezoek gebracht aan de…
De Voorjaarsmarkt bij de Belevingsboerderij de Zes Grazen bij Sint Annen is zaterdag een succes…
Wat hebben de paasdrukte in de stad en ambulancebroeders op de fiets met elkaar gemeen?…