Categorieën: Nieuws

SP: ‘Groninger corporaties moeten huren bevriezen’

De gemeenteraadsfractie van de SP in Groningen vindt dat woningbouwcorporaties de jaarlijkse huurverhoging in juli zeker dit jaar niet moeten laten doorgaan. Daarvoor doet de fractie woensdag een voorstel in de gemeenteraad.

Volgens de partij, en uit woonlastenonderzoek door corporaties zelf, had 30 procent van de huurders Groningen al een betaalbaarheidsrisico en is dit door de coronacrisis alleen maar erger geworden. “Tijdens de vele buurtacties die wij met huurders voeren, zien wij dat dit vaak de mensen met cruciale beroepen zijn. Zij werken in de zorg, schoonmaak, supermarkten, distributiecentra en het openbaar vervoer. Belangrijk en zwaar weer tegen een laag loon. Een huurverhoging past daar zeker dit jaar niet bij”, aldus fractievoorzitter Jimmy Dijk. Ook pleit de fractie voor huurverlaging voor huurders in nood. Dijk: “Vele flexkrachten verliezen van de ene op de andere dat hun werk en inkomen, zij moeten meteen huurverlaging krijgen.”

In de Tweede Kamer was net geen meerderheid voor een soortgelijk voorstel van de SP, PvdA en GL. De gemeenteraadsfractie van de SP hoopt in de gemeenteraad van Groningen wel een meerderheid krijgen voor haar voorstel.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

“Woensdag zonovergoten, op vrijdag mogelijk 20 graden”

De zon krijgt de komende dagen alle ruimte. Volgens OOG-weerman is er een kans dat…

53 minuten geleden

Langstzittende coach van Promotieklasse Julian Steen stopt bij GHHC

Julian Steen neemt na dit seizoen afscheid als coach van dames 1 van hockeyvereniging GHHC.…

1 uur geleden

Dak verwijderd van historische boerderij Euvelgunnerheem

Met het verwijderen van het dak van de boerderij Euvelgunnerheem is het herstel van het…

2 uur geleden

Bewoners pleiten voor geluidsschermen bij verdiepte ligging: “Dit overstijgt ons voorstellingsvermogen”

Bij de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg moeten snel geluidsschermen geplaatst worden. Dat vinden…

3 uur geleden

Jenning de Boo ontvangt gouden sportpenning: “Hier staat een hele trotse Groninger”

Langebaanschaatser Jenning de Boo heeft dinsdag uit handen van sportwethouder Inge Jongman (ChristenUnie) de gouden…

5 uur geleden

Snelheid van laadpalen wordt tijdens piekmomenten verlaagd

Een proef in het zuiden van het land om de laadsnelheid van laadpalen tijdens piekmomenten…

7 uur geleden