Foto: Sebastiaan Scheffer
De gemeente stelt de komende jaren 2,6 miljoen euro beschikbaar uit het Nationaal Programma Groningen voor de dorpsvernieuwing van Woltersum.
Het college van burgemeester en wethouders heeft de dorpsagenda Woltersum vastgesteld. Deze is in samenspraak met de inwoners van Woltersum opgesteld. De investering loopt parallel aan de versterkingsoperatie in het dorp. “We willen namelijk dat het dorp mooier en duurzamer uit de versterking komt’’, benadrukt wethouder Roeland van der Schaaf. “Gelijktijdig zetten we een dorpsvernieuwing in gang.”
Woltersum krijgt de komende jaren tevens ruimte om te groeien. Het college wil meewerken aan woningbouw voor bijvoorbeeld starters.
Ook gaat de gemeente een aantal verkeersonveilige plekken aanpakken. Vrachtverkeer wordt uit het dorp geweerd en er komt meer aandacht voor landbouwverkeer. Ook worden de waterkwaliteit en het waterpeil van het Diepje verbeterd en het dorp gaat aan de slag met meer mogelijkheden voor recreatie op de dijk en door het aanleggen van nieuwe dorpsommetjes.
Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…
De bestralingsmaskers voor kinderen in het UMCG worden opgefleurd om angst en spanning te verminderen. …
Fatbikers en fietsers rijden, ondanks de verkeersmaatregelen die nu bijna twee maanden gelden op de…
De Waterloolaan is vanaf aanstaande maandag twee weken dicht in beide richtingen tussen de Hereweg…
Vanaf komende maandag is een deel van Blauwborgje op de Zernike Campus maandenlang afgesloten voor…
Marcel Groninger vertrekt na dit seizoen bij FC Groningen. Dat maakte de club maandagochtend bekend.…