Categorieën: Nieuws

Nieuw seinportaal geplaatst bij voormalige Esperanto-overweg

Bij de voormalige Esperanto-overweg is zondagmiddag met vereende krachten een nieuw seinportaal geplaatst. Het portaal vervangt een oud-portaal dat enkele dagen geleden werd verwijderd.

Tussen het Hoofdstation en het nieuwe opstelterrein De Vork wordt deze maand druk aan het spoor gewerkt. Zo wordt er een vierde spoor aangelegd, wordt de spoorwegovergang Esperanto ontmanteld en krijgt station Europapark een extra perron. Vanwege het nieuwe spoor en de installatie van wissels wordt ook het seinwezen opnieuw ingericht. In de oude situatie stond er een seinportaal voor de spoorwegovergang ter hoogte van de Verlengde Willemstraat. Het nieuwe portaal werd zondagmiddag met een kraan en hoogwerkers op zijn plaats gehesen honderd meter verderop tussen de Helperzoom en de Verlengde Lodewijkstraat.

Belangrijkste verschil tussen de portalen is dat de nieuwe seinen uitgerust zijn met een cijferbak. Behalve de kleuren rood, geel en groen kan straks per rijweg in de cijferbak het cijfer 4, 6, 8, 10, 12 en 13 worden meegegeven. De cijfers staan voor de snelheden x 10 die bij het eerstvolgende sein bereikt moeten zijn. Behalve het seinportaal werd er zondagmiddag ook druk gewerkt aan het verwijderen van de fundamenten van oude portalen. Hier werd eveneens een kraan voor ingezet. Vanwege de werkzaamheden is er tot het eind van deze maand geen treinverkeer mogelijk richting Winschoten en Assen.

Foto: Patrick Wind – 112groningen.nl
Foto: Patrick Wind – 112groningen.nl
Foto: Patrick Wind – 112groningen.nl
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Edwin Rutten en NNO doen Matthäus Passion in ruim een uur voor Groningse basisschoolleerlingen

Leerlingen van CBS de Heerdstee kregen vrijdag een verkorte versie van de Matthäus Passion te…

24 minuten geleden

Islamitische basisschool Al Kitaab krijgt toestemming om volgend jaar te openen in Stad

Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten dat de islamitische basisschool Al Kitaab…

55 minuten geleden

Winnend LEGO Masters-bouwwerk te zien in het Groninger Museum

Het winnende bouwwerk uit de halve finale van het televisieprogramma LEGO MASTERS: Out of the…

1 uur geleden

Hanze-studenten willen tram naar Zernike liever vandaag dan morgen: ‘Bus zit aan limiet, tijd voor structurele oplossing’

Het openbaar vervoer in de gemeente Groningen moet de komende jaren flink worden uitgebreid. Daarmee…

2 uur geleden

FC Groningen waarschijnlijk zonder Bacuna tegen NAC

FC Groningen kan zaterdag in Breda tegen NAC waarschijnlijk niet beschikken over Leandro Bacuna. Bacuna…

2 uur geleden

Waterschap Hunze en Aa’s verhogen winterpeilen vroeger dan normaal.

De geringe regenval in de afgelopen weken laat de winterpeilen eerder verhogen dan normaal, dat…

2 uur geleden