Foto: Tom Veenstra
De aanleg van de 380 kV-hoogspanningsleiding tussen Vierverlaten Hoogkerk kan doorgaan. De Raad van State heeft de bezwaren tegen de aanleg verworpen.
De Natuur- en Milieufederatie Groningen, Het Groninger Landschap en omwonenden hebben meermalen bezwaar gemaakt tegen de plannen omdat de leiding niet past in het landschap en bovendien door unieke weidevogelgebieden loopt. Het alternatief, een ondergrondse verbinding, is volgens energietransporteur TenneT te duur.
TenneT is inmiddels al begonnen met de aanleg van de ruim 40 kilometer lange leiding. Die moet de huidige 220 kV-leiding vervangen, omdat deze onvoldoende capaciteit heeft voor de steeds maar groeiende Eemshaven. Ook het schakelstation Vierverlaten wordt enorm uitgebreid.
Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…
Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…
Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…
In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…
Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…
Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…