Foto: Rick ten Cate - tencatefotografie.nl
De overheid verstuurt straks om 12.00 uur een controlebericht van het NL-Alert. Dit betekent dat als je telefoon goed is ingesteld, het een luid en doordringend geluid gaat maken.
De test wordt twee keer per jaar uitgevoerd, in juni en in december. Met het controlebericht kunnen mensen controleren of hun telefoon goed is ingesteld om de meldingen te ontvangen. Normaliter wordt het systeem ingezet bij rampen en calamiteiten. Bijvoorbeeld als er in je buurt een grote brand uitbreekt waar veel rook bij vrij komt of als er zwaar noodweer in aantocht is kunnen mensen met de berichten opgeroepen worden om actie te ondernemen. Op 22 maart werd het systeem ingezet om mensen op te roepen om thuis te blijven vanwege de corona-uitbraak.
De tekst die verstuurt wordt zal maandag ook te zien zijn op de digitale borden van de NS op de stations. Hoe je je telefoon op de juiste manier instelt om de berichten te ontvangen vind je op deze website.
De komende dagen blijft het niet droog. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis is er op dinsdag…
Op de Nieuwe Markt, bij Forum Groningen, is maandag de publiekscampagne 'We moeten praten' van…
In de Paradijsvogeltuin aan de Paradijsvogelstraat in de Oosterparkwijk vond afgelopen weekend het zaaifeest plaats.…
Zoveel mogelijk mensen samenbrengen op de Vismarkt op 26 mei voor een diner. Dat is…
De waterpoloërs van TriVia Dames 1 zijn afgelopen weekend kampioen geworden in de eerste klasse…
Bij een verkeersongeluk maandagmiddag op de Plutolaan in de wijk Paddepoel is een automobilist op…