De bouw van zonneweide Glimmen kan beginnen. Nadat in mei de omgevingsvergunning verleend werd, heeft de Coöperatie Zonneweide Glimmen kortgeleden een positieve reactie gehad op haar aanvraag voor SDE subsidie.
Met die subsidie kunnen ongeveer 1.800 zonnepanelen gefinancierd worden. Mede daardoor kan een aanvraag voor een lening ingediend worden bij het Fonds Nieuwe Doen. Verder worden samen met het ecologisch adviesbureau Bureau Waardenburg uit Haren plannen ontwikkeld om de ecologische meerwaarde van de zonneweide te vergroten, zoals het versterken van de biodiversiteit en het herstel van houtwallen.
Er zijn inmiddels drie offertes binnengekomen voor het bouwen van de zonneweide. Daar is ruimte voor meer dan 5.000 panelen. Er worden nog deelnemers gezocht voor deze eigen, lokaal opgewekte, duurzame stroom. De eerste elektriciteit kan mogelijk in januari 2021 geleverd worden. Informatie is te verkrijgen op de website zonneweideglimmen.nl.
Met een gezamenlijk ontbijt begon zaterdag het Koningsdagprogramma in Noordlaren. Volgens Agniete van Everdingen is…
De leerlingen van schoolband XXL van het Harens Lyceum beleefden zaterdag een spannende dag. In…
In De Hunze/Van Starkenborgh vindt op Koningsdag een groot feest plaats voor de jongste inwoners.…
De vrijmarkt die op Koningsdag gehouden wordt op de Singels is vol. De gemeente roept…
Een gezellig gekkenhuis. Zo wordt door bakkers in de gemeente Koningsdag omschreven. Volgens hen zijn…
De politie hoopt met de hulp van inwoners de overlast van bestuurders van crossmotoren en…