Categorieën: Nieuws

Gemeente ontdoet kunstwerk in Stadspark van hakenkruis

Medewerkers van de gemeente Groningen hebben woensdag aan het einde van de ochtend een kunstwerk in het Stadspark schoongemaakt waar afgelopen weekend een hakenkruis op werd aangetroffen.

Een oplettende Stadjer meldde afgelopen zaterdag dat er een hakenkruis op een cementen kunstwerk uit 1961 van de heer Brinkgreve was aangebracht. Brinkgreve is een voormalig docent tekenen en schilderen. De gemeente reageerde afgelopen dinsdagmiddag dat men het ging verwijderden. “Dit is woensdag opgepakt”, vertelt fotograaf Joey Lameris. “Ze hebben het kunstwerk schoongemaakt.”

Wie verantwoordelijk is voor het aanbrengen van het hakenkruis is nog onbekend. Mensen die iets gezien hebben, of die meer informatie hebben, kunnen contact opnemen met de politie op telefoonnummer 0900 88 44.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Herdenking 80 jaar bevrijding bij Oostersluis

Tachtig jaar geleden werd Groningen bevrijd van nazi-Duitsland door de Canadezen. Dit werd op verschillende…

7 minuten geleden

Fatbiker gewond bij botsing op Hoendiep

Op het Hoendiep is woensdagmiddag een fatbiker gewond geraakt door een aanrijding. (meer…)

8 minuten geleden

Nieuwe Campus Esserberg biedt ruimte aan 2100 leerlingen

De bouw van de Campus Esserberg kan begin 2027 beginnen. Dat heeft de gemeente woensdag…

39 minuten geleden

Voorjaarsnota regering: Nedersaksenlijn komt er (update)

Het rijk trekt een kleine 2 miljard euro uit voor de Nedersaksenlijn. Dat meldt de…

2 uur geleden

Nieuw-Indische buurt gaat flink op de schop

De gemeente en de woningcorporaties Lefier, De Huísmeesters en Patrimonium gaan aan de slag met…

3 uur geleden

Faculteit Economie en Bedrijfskunde stopt met experiment ‘slimmer academisch jaar’

De Faculteit Economie en Bedrijfskunde (FEB) van de Rijksuniversiteit gaat voorlopig niet verder met het…

3 uur geleden