Categorieën: Nieuws

Groninger Archieven ontvangt 400 inzendingen voor ‘Een ongewone gewone dag’

Bijna 400 mensen hebben iets ingezonden voor de actie ‘Een ongewone gewone dag’ van de Groninger Archieven. Het overgrote deel was in tekstvorm, zoals dagboekverslagen, brieven, overdenkingen, een opsomming van de dag, maar ook gedichten en liedteksten. Ook kwamen er 24 vlogs, negen geluidsfragmenten, 22 tekeningen en 33 foto-inzendingen binnen.

Opvallend is de hoeveelheid inzendingen van kinderen tot 18 jaar, dit aantal was bijna gelijk aan het aantal deelnemers van 65+. En al deze mensen kwamen uit de hele provincie, zowel Stad als Ommeland.

De inzendingen worden formeel geïnventariseerd door de Groninger Archieven en in de archieven opgenomen. De stukken worden daarmee voor altijd bewaard. Ook zijn de stukken digitaal op te vragen.

De Groninger Archieven besloten met de actie de rollen voor geschiedschrijving om te draaien, door actief geschiedenis te schrijven over de gewone dingen. Een moment om een tijdsbeeld te schetsen en het voor de eeuwigheid te bewaren, over een heel land dat in vredestijd thuis zit.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Donitas ruikt kampioenschap na winst op stadsgenoot Veracles

De volleyballers van Donitas zijn dichtbij het kampioenschap in de Eerste divisie A. In de…

50 minuten geleden

Transgender kledingruil op Grote Markt: “Jezelf kunnen zijn is belangrijk”

Op de Grote Markt vond zaterdagmiddag een kledingruil plaats voor transgenders. De actie vond plaats…

2 uur geleden

Bouwcontainer in brand bij sportcentrum in Haren

In een bouwcontainer op het terrein van sportcentrum Scharlakenhof aan de Geertsemaweg in Haren heeft…

3 uur geleden

Protest op Grote Markt tegen arrestatie burgemeester Istanbul (foto’s)

Enkele tientallen mensen hebben zaterdag op de Grote Markt geprotesteerd tegen de arrestatie van de…

5 uur geleden

Veel belangstelling voor zonsverduistering: “Schoonheid van de natuur brengt mensen samen” (foto’s)

De gedeeltelijke zonsverduistering die zaterdag te zien was in Groningen heeft veel belangstelling getrokken. Op…

5 uur geleden

Zomertijd is kriem voor zorginstellingen: “Mensen met autisme hebben veel structuur nodig”

In de nacht van zaterdag op zondag wordt de zomertijd ingevoerd. Waar de zomertijd voor…

6 uur geleden