Categorieën: Nieuws

Meerstad heeft wind in De Zeilen

Het gaat goed met de ontwikkeling van Meerstad. De bestaande woningen in Meeroevers en Tersluis zijn nagenoeg uitverkocht, de Groenewei en het eerste deel van woningen in De Zeilen zijn in de verkoop. De gemeente stelde onlangs voorontwerp-uitwerkingsplan op voor het tweede deel van De Zeilen, een plan voor 450 woningen in alle segmenten.

Naast woningen staan er een ‘Knarrenhof’, tiny houses en drijvende waterwoningen op de rol in de wijk. In De Zeilen komt ook een tijdelijke school. Deze is nodig om de te verwachten piek in schoolgaande kinderen op te vangen. Zodra de definitieve school in Groenewei in 2023 in gebruik genomen is, verhuist het tijdelijke gebouw van Groenewei naar De Zeilen.

Langs de rand van het Woldmeer tussen de landtongen worden openbare oevers aangelegd en ligplaatsen voor bootjes (dagrecreatie) gemaakt. Ook worden in de gevels van woningen nestmogelijkheden voor vogels en vleermuizen gemaakt en het gebruik van gevelgroen wordt gestimuleerd. Een duurzaam ingericht waterhuishoudkundig systeem is zoveel
mogelijk gericht op afwatering via bodempassage naar open water.

Het ontwerpuitwerkingsplan ligt komend najaar gedurende een termijn van 6 weken ter inzage. Het verwerken hiervan neemt een half jaar in beslag. In 2023 moeten de woningen klaar zijn.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Winkelcentrum Selwerd wordt stuk groenerWinkelcentrum Selwerd wordt stuk groener

Winkelcentrum Selwerd wordt stuk groener

Het winkelplein Selwerd gaat een kleine metamorfose doormaken. Het stenen plein van het winkelcentrum wordt…

8 minuten geleden
Concurrenten Groninger amateurclubs winnen bijna allemaal in inhaalweekeindeConcurrenten Groninger amateurclubs winnen bijna allemaal in inhaalweekeinde

Concurrenten Groninger amateurclubs winnen bijna allemaal in inhaalweekeinde

De clubs uit de gemeente Groningen hadden zowat allen een vrij paasweekeinde. De concurrentie kwam…

2 uur geleden
Aanvallende versterking voor PKC’83Aanvallende versterking voor PKC’83

Aanvallende versterking voor PKC’83

PKC'83, de koploper in de eerste klasse H, heeft zich voor volgend seizoen versterkt met…

3 uur geleden

RUG neemt simulator in gebruik om fietsen in digitale wereld te onderzoeken

Met een stilstaand ritje voor een aantal grote televisieschermen opende gedeputeerde Matthijs de Vries uit…

5 uur geleden

Weer ongeluk bij oversteek Brailleweg: klein kind raakt gewond door aanrijding

Voor de tweede keer in vier dagen is een fietser gewond geraakt op de nieuwe…

6 uur geleden

Opnieuw ongeluk in ‘Mario Kart’-bocht: inzittende gewond naar ziekenhuis

In de inmiddels beruchte bocht op de verbindingsweg tussen de zuidelijke ringweg (N7)  en de…

8 uur geleden