Categorieën: Nieuws

Politie beëindigt illegaal feest op terrein Gideonweg

De politie heeft zaterdagmiddag een feest beëindigt op een terrein aan de Gideonweg. Dat meldt Patrick Wind van de incidentenwebsite 112groningen.nl.

Het gaat om zo’n vijftig mensen die op een terrein nabij de zendmast bijeen waren gekomen. “Het gaat echt om een feestje”, vertelt Wind. “Er staan wat campers en busjes en ook is er een mobiel toilet geplaatst.”

Driehoek heeft besloten tot beëindiging
Volgens woordvoerder Hans Coenraads van de gemeente Groningen is het feest afgelopen nacht begonnen. “Ze verblijven er volgens onze informatie sinds het einde van vrijdagavond of in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op een gegeven moment ontvingen wij geluiden dat daar iets aan de hand was. Er was echter geen vergunning afgegeven en daarop is de driehoek bij elkaar gekomen. De burgemeester heeft uiteindelijk besloten dat het feest beëindigt moet worden.”

“Vriendelijk doch dwingend verzocht te vertrekken”
In het begin van de middag kwam de politie naar het terrein. “Er is politie en er staan ook busjes van de mobiele eenheid”, vertelt Wind. “Ook in de omgeving is politie aanwezig.” Volgens Coenraads is aan de aanwezigen vriendelijk doch dwingend verzocht om het terrein te verlaten. “Er is geen vergunning gegeven. Dat betekent dat we bijvoorbeeld niet kunnen beoordelen of het evenement op een veilige manier kan verlopen. En eerlijkheidshalve moet ik zeggen dat we in deze coronaperiode sowieso kien zijn op de evenementenvergunningen die we verstrekken.”

De ontruiming van het terrein is uiteindelijk gemoedelijk verlopen. De gemeente probeert te achterhalen wie de organisator is.

Foto: Patrick Wind – 112groningen.nl
Foto: Patrick Wind – 112groningen.nl
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Máximaweg gaat vrijdagmiddag open

Groningen krijgt er deze vrijdag een nieuwe weg bij: de Máximaweg. Die ligt parallel aan…

2 minuten geleden

Actie Beatrix Kinderziekenhuis levert 9.000 euro op voor Metakids

Een groep medewerkers van het Beatrix Kinderziekenhuia in de stad heeft woensdag al fietsend een…

19 minuten geleden

‘Maanden extra onderzoek nodig naar ondergrond en financiën tijdelijke vervanging Gerrit Krolbrug’

Na de Fietsersbond uit ook het Platform Gerrit Krolbrug, samen met een aantal bewonersorganisaties, grote…

3 uur geleden

De Doperse Dis wint de Barmhartige Samaritaan-prijs 2024

De Doperse Dis is door de ChristenUnie Groningen uitgeroepen tot Barmhartige Samaritaan van het jaar.…

5 uur geleden

Groningse gemeenteraad roept op tot volledig stopzetten gaswinning

De gemeenteraad van Groningen heeft met grote meerderheid een motie aangenomen waarin het kabinet wordt…

12 uur geleden

FC Groningen uit bekertoernooi geknikkerd na 3-1 nederlaag tegen AZ

FC Groningen heeft woensdagavond verloren van AZ in het AFAS stadion in Alkmaar. De Groningers…

12 uur geleden