Categorieën: Nieuws

Aardbeving gemeten precies onder Stad

In de stad Groningen heeft maandagavond een aardbeving met een kracht van 0,9 op de schaal van Richter plaatsgevonden. Dat meldt het KNMI.

De beving werd waargenomen rond 19.00 uur. Volgens het KNMI gaat het om een geïnduceerde aardbeving. Dit betekent dat de beving het gevolg is van de gaswinning in de provincie. De beving was te licht om waargenomen te worden door de bewoners, maar zwaar genoeg om opgepakt te worden door registratieapparatuur. De aardbeving is bijzonder omdat het tot nu toe niet vaak gebeurd is dat een beving precies onder de stad plaatsvond.

De laatste weken hebben er meerdere bevingen in de provincie Groningen plaatsgevonden. Vier dagen geleden werd een beving met een kracht van 2,0 op de schaal van Richter waargenomen die Westeremden als epicentrum had. Vorige week dinsdag vond er een beving plaats bij Roodeschool.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

50.000ste bezoeker voor Van Gogh-tentoonstelling in Groninger Museum

Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…

2 uur geleden

Winkeliers en bewoners willen af van bezorgzaken Nieuwe Ebbingestraat

Racende scooters, donkere ruiten en weinig aantrekkelijke winkels. Dat is het beeld dat je ziet…

2 uur geleden

Stadspartij raakt plekje kwijt in gemeenteraad: René Staijen neemt zetel Mariska Sloot over als éénmansfractie

De Stadspartij 100% voor Groningen heeft vanaf komende woensdag geen vier, maar drie zetels in…

3 uur geleden

Partij voor het Noorden wil alsnog trappen tussen fietspad en fietsbrug over spoor bij De Hoogte

Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…

5 uur geleden

Opgefleurde bestralingsmaskers voor de jonge patiënten in het UMCG

De bestralingsmaskers voor kinderen in het UMCG Protonencentrum worden opgefleurd om angst en spanning te…

5 uur geleden

CDA en VVD zien scooterverbod en fietsroutes nog geen vruchten afwerpen op Grote Markt: ‘Ouderen durven stad niet meer in’

Fatbikers en fietsers rijden, ondanks de verkeersmaatregelen die nu bijna twee maanden gelden op de…

6 uur geleden