Categorieën: Nieuws

‘Schijnwerpers’ opstelterrein De Vork verstoren natuur in Hunzedal

De verlichting die sinds afgelopen voorjaar brandt op en rondom opstelterrein De Vork verstoort de natuur in het Hunzedal. Dat zegt directeur Marco Glastra van Het Groninger Landschap.

Aan de realisatie van het nieuwe opstelterrein is de afgelopen jaren hard gewerkt. Sinds mei worden de treinen van Arriva en van de NS geparkeerd, getankt en schoongemaakt op het gloednieuwe terrein tussen Stad en Haren. Omdat er ook in de avond- en nachtelijke uren gewerkt wordt is er verlichting aangebracht. “Het is een nieuwe bron van lichthinder aan de stadsrand”, zegt Glastra. “De duisternis in het Hunzedal wordt er flink door verstoord. Terwijl de techniek beschikbaar is om zo’n terrein veel subtieler te verlichten.”

Glastra is niet de enige die klaagt. Eerder deden omwonenden dat al. Raadslid Benni Leemhuis van GroenLinks kreeg lucht van deze frustratie. “Ik heb na gesprekken met omwonenden al een keer ambtelijk navraag hier naar gedaan. Daar werd mij gezegd dat spoorbeheerder ProRail er aandacht voor heeft. Het lijkt me wel fijn als we horen hoe deze lichtvervuiling verder tegengegaan wordt.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

4 uur geleden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

4 uur geleden

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

5 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

7 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

8 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

9 uur geleden