Categorieën: Nieuws

Voorzitter CvB Hanze: ‘Agenda voor Universiteit van het Noorden moet dit jaar klaar zijn’

Henk Pijlman, voorzitter van het College van Bestuur van de Hanzehogeschool, wil in het nieuwe studiejaar vaart maken met nieuwe verbindingen tussen het mbo, het hbo en het wo. Dat vertelde Pijlman dinsdagmiddag tijdens zijn openingstoespraak van het nieuwe studiejaar op de onderwijsinstelling.

De noordelijke onderwijsinstellingen moeten gezamenlijk een bijdrage leveren aan de economie van Noord-Nederland, zo stelt Pijlman. De hogeschool wil daar een bijdrage aan leveren door vaart te maken met de Universiteit van het Noorden, een samenwerkingsverband tussen HBO-instellingen Steden, NHL, Van Hall Larenstein en de Rijksuniversiteit Groningen.

Eerder dit jaar werd bekend dat hiervoor een Rijksinvestering van 120 miljoen euro is aangevraagd. Pijlman wil daarom nog dit voorjaar een agenda klaar hebben voor het project.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

1 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

1 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

3 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

4 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

6 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

7 uur geleden