Categorieën: Nieuws

College verwacht 1.350 meer bijstandsuitkeringen in 2021

Het aantal bijstandsgerechtigden in de gemeente Groningen zal in 2021 vermoedelijk oplopen naar 12.000 inwoners. Dat is de schatting van het Centraal Planbureau, zo meldt het college van B&W donderdag in een brief aan de gemeenteraad.

In de eerste maanden na de invoering van de coronamaatregelen is het aantal mensen in de bijstand en de WW sterk toegenomen.  Begin september verstrekte de gemeente Groningen 10.225 uitkeringen, 276 meer dan toen de coronacrisis begon. Het aantal inwoners van de gemeente met een WW-uitkering is toegenomen van 3315 begin februari naar 4430 eind juli om vervolgend weer te dalen naar 4199 eind augustus.

Het gemeentebestuur verwacht daarom dat het voor rond de 1,3 miljoen euro aan extra personeel zal moeten inzetten om de instroom van nieuwe bijstandsgerechtigden aan te kunnen. B en w gaan ervan uit dat het Rijk deze extra kosten zal compenseren, maar neemt wel een extra risico op in de begroting.

 

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

1 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

2 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

3 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

4 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

6 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

6 uur geleden