Categorieën: Nieuws

Veel buitenlandse RUG-studenten kennen de corona-app nog niet

Veel RUG-studenten hebben de nieuwe CoronaMelder al gedownload. Dat blijkt uit een peiling van de Universiteitskrant. Maar ruim een kwart van de internationale studenten weet niet eens dat de app bestaat.

Van de 117 Nederlandse studenten die de peiling invulden had 47 procent de app gedownload. Van de 49 internationals had maar 22 procent dat gedaan. Van die laatste groep weet 27 procent überhaupt niet dat de app bestaat. Géén van de Nederlandse studenten geeft aan, de app niet te kennen.

Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Groningen meldt dat de GGD, RUG en Hanze samenwerken om te zorgen dat alle studenten op de hoogte worden gebracht van de app. Ook zijn er gesprekken met de internationale studentenvereniging ESN. ‘Zij kunnen internationals vaak veel beter bereiken dan campagnes van de Nederlandse overheid,’ aldus de woordvoerder.

Studenten die de app nog niet hebben geïnstalleerd, geven veelal aan dat ze er nog niet aan toe zijn gekomen. De app is pas een paar dagen landelijk beschikbaar. Veel respondenten maken zich zorgen om hun privacy. ‘Ik ben bang dat de app de hele tijd bijhoudt waar ik ben’, zegt een van hen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Buurtbanken van hergebruikt afvalplastic onthuld in De Hunze (foto’s)

In de wijk De Hunze zijn twee bijzondere buurtbanken onthuld. De bankjes zijn deels gemaakt…

37 minuten geleden

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

2 uur geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

3 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

4 uur geleden

Winkeldieven proberen voor honderden euro’s aan parfum weg te nemen, één aanhouding

Dankzij oplettende beveiligers kon dinsdag aan het einde van de middag een winkeldief in de…

5 uur geleden

50.000ste bezoeker voor Van Gogh-tentoonstelling in Groninger Museum

Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…

8 uur geleden