Categorieën: Nieuws

CDA wil hulp voor gedupeerde sportvereniging HSV Haren

Het gemeentebestuur moet sportvereniging HSV uit Haren financieel te hulp schieten voor de aanschaf van nieuwe turnmaterialen. Dat vindt de raadsfractie van het CDA.

De spullen van HSV zijn verloren gegaan toen op 7 november gymzaal De Meet werd verwoest door brand. De club heeft zo’n 30.000 euro nodig, waarvan het zelf al een deel binnen heeft gekregen dankzij een doneeractie. Fractievoorzitter René Bolle van het CDA zegt: ‘Het is mooi om te zien dat de vereniging zelf meteen de handen uit de mouwen heeft gestoken. Wij vinden echter dat de gemeente de club ook financieel te hulp moet schieten, zoals we dat in het verleden ook hebben gedaan bij de brand op sportpark het Noorden. Toen was er grote schade voor Kids United, VVG, Potetos en VVK’.

Het CDA vindt dat het geld uit het co-investeringsfonds kan worden gehaald. Dat fonds is bedoeld voor extra investeringen in de Groningse sport. Het college is van plan uit dit fonds de plankosten voor het nieuwe sportcentrum Kardinge te betalen, maar het CDA vindt dat het fonds hier niet voor is bedoeld. Fractievoorzitter Bolle ziet liever dat dit geld onder andere naar nieuwe materialen voor de Harense sportvereniging gaat.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Stadjer fietst Pieterpad binnen 24 uur voor goed doel: ‘Menselijk lichaam is beste apparaat ooit gemaakt’

Marius Stuursma uit Groningen heeft het Pieterpad binnen 24 uur gefietst. In totaal legde hij…

4 minuten geleden

Gemeente wijst buurtalternatief voor autoknip in Eikenlaan af

Het plan om een zogeheten autoknip in de Eikenlaan in Selwerd bij de Asingastraat bij…

1 uur geleden

‘Reclamebelasting leidt tot chaos, ondernemers de dupe’

De invoering van de reclamebelasting in de gemeente Groningen zorgt voor grote onrust onder ondernemers.…

2 uur geleden

Martinikerk heeft tienduizenden euro’s nodig voor nieuwe binnenverlichting

De verlichting in de Martinikerk is kapot en verouderd. Daarom houdt de kerk een inzamelingsactie…

2 uur geleden

Fascisme, wat was dat eigenlijk?

Fascisme is verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Het woord fascisme wordt vandaag de dag steeds…

3 uur geleden

Website provincie Groningen plat door Pro-Russische DDoS-aanval (update)

De website van de provincie Groningen werd maandagochtend een aantal uren platgelegd door een ddos-aanval.…

4 uur geleden