Categorieën: Nieuws

Noordelijke provincies halen 438 miljoen uit EU-fondsen binnen

De drie noordelijke provincies hebben een bedrag van 438 miljoen euro uit Europese fondsen toebedeeld gekregen. Dat is woensdagavond bekendgemaakt.

Groningen, Drenthe en Friesland lobbyen al langere tijd voor een zo groot mogelijk deel uit twee Europese fondsen. Nederland werd door Brussel gekort op de EFRO-gelden, maar Friesland en Drenthe vonden vanwege hun lagere regionaal inkomen dat zij alsnog recht hadden op een hoog bedrag. Daarvan heeft staatssecretaris Mona Keijzer (CDA) van Economische Zaken nu gezegd dat het terecht is. EFRO-geld is vooral bedoeld voor innovaties in het midden- en kleinbedrijf.

In totaal gaat het om 438 miljoen waarbij er 108 miljoen uit het EFRO-fonds komt en 330 miljoen komt uit een nieuw fonds voor energietransitie. Dit laatste bedrag is bedoeld om nieuwe banen op te zetten in de duurzame energie.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Oostzijde Winschoterdiep opnieuw dicht vanwege asfaltering

Winschoterdiep-oostzijde, de weg aan de oostzijde van het kanaal in de richting van het Europapark,…

2 uur geleden

A28 richting Groningen dicht na ongeval

Verkeer op de A28 in de richting van Groningen moet voorlopig omreizen vanwege een ongeluk…

3 uur geleden

Enthousiaste kinderen op schoolvoetbaltoernooi van Bslim

Op sportpark Esserberg was woensdagochtend en middag een groot schoolvoetbaltoernooi. Het toernooi wordt eens per…

3 uur geleden

Vrachtwagen komt klem te zitten onder de Jopie Buiterbrug in Groningen

Een kleine vrachtwagen is woensdagmiddag vast komen te zitten onder de loopbrug over de wielerbaan…

3 uur geleden

Politie onderzoekt tuin aan Rijksweg in Groningen

Rechercheurs en politieagenten hebben woensdagmiddag in grote getalen een tuin onderzocht aan de Rijksweg in…

3 uur geleden

Wethouder maakt zich veel zorgen over overlast afvalverwerker Gideonweg: “Het knelt op deze plek”

Wethouder Rik van Niejenhuis (PvdA) maakt zich veel zorgen over de overlast die veroorzaakt wordt…

3 uur geleden