Categorieën: Nieuws

Raadsfracties: ‘Aanvragen huishoudelijke hulp weigeren bij hoger inkomen’

De gemeente Groningen moet, net als de gemeente Krimpen aan de IIssel, stoppen met het toekennen van huishoudelijke hulp via WMO aan mensen met hogere inkomens. Dat vinden de raadsfracties van GroenLinks, PvdA en ChristenUnie.

De raadsfracties stellen vragen aan het college over mogelijk oplopende kosten voor ondersteuning van WMO-gerechtigden, naar aanleiding van een recente uitzending van 1Vandaag waaruit blijkt dat meer mensen met een hoger inkomen hier een beroep op doen. Dat mag nu, omdat Rijk heeft voorgeschreven dat de eigen bijdrage hiervoor een vast laag bedrag moet zijn. “Ik vind dat een slechte ontwikkeling”, aldus GroenLinks-raadslid Jan Visser. “Het jaagt de gemeente op kosten en sommige gemeenten willen zelfs met wachtlijsten gaan werken.”

Daarom vragen de fracties het gemeentebestuur om hiermee te stoppen, om op deze manier proefprocessen uit te lokken. Visser: “Zo kunnen we er in Groningen hopelijk voor zorgen dat hulp terecht komt bij mensen die dat nodig hebben – niet
bij mensen die het als een koopje zien.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Zwembad Ten Boer zoekt lifeguards: “Voortbestaan staat onder druk”

Zwembad De Blinkerd in Ten Boer is op zoek naar lifeguards en toezichthouders. Nieuwe medewerkers…

1 uur geleden

Zilveren medaille voor Sofie Dokter op Vijfkamp bij EK Indoor Atletiek (update)

De Groningse Sofie Dokter heeft zondag bij het EK Indoor Atletiek in Apeldoorn zilver gewonnen…

4 uur geleden

Lycurgus niet opgewassen tegen koploper Roeselare

Het is Nova Tech Lycurgus zondagmiddag niet gelukt om de uitwedstrijd in Roeselare tegen Knack…

4 uur geleden

Gemeente doet onderzoek naar betaald parkeren in Vinkhuizen en Gravenburg: “College leeft in droomwereld”

De gemeente gaat onderzoek doen naar het invoeren van betaald parkeren in de wijken Vinkhuizen,…

4 uur geleden

Periodetitel voor Velocitas 1897; GRC boekt late zege

Velocitas 1897 moest vanmiddag bij Rolder Boys winnen om in 1H de periode te pakken,…

5 uur geleden

“Vrouwenrechten staan er in Groningen goed op, maar we kunnen niet achterover leunen”

In wijkcentrum Het Dok in Lewenborg werd zaterdagmiddag in het kader van Internationale Vrouwendag een…

5 uur geleden