Categorieën: Nieuws

Koffers met miljoen euro aan zwart geld kosten advocaten uit Stad vier weken schorsing

Twee advocaten van het Groningse PlasBossinade zijn voor vier weken geschort door het Hof van Discipline van de Advocatuur. Het duo krijgt de straf omdat ze een erfenis van een miljoen euro, twee koffers met bankbiljetten van twintig en vijftig euro, hebben aangenomen. Dat meldt de Telegraaf dinsdagmiddag.

Het geldbedrag, in totaal 932.095 euro, werd vervolgens  vanuit het advocatenkantoor op een geldtransport naar de Rabobank gezet. Het geld wordt afgestort op de derden-geldrekening van het advocatenkantoor.

Het geld was afkomstig van een bejaarde Groninger. Zijn nicht, die bij hem inwoonde, bracht het geld naar het advocatenkantoor. Het zwarte geld nam de man een paar maanden voor zijn dood op bij de Commerzbank in Leer (D). De Belastingdienst kwam achter deze transactie en klopte aan bij de kinderen van de man. Deze wisten niets van het grote geldbedrag.

Intimiderende brieven

Maar de advocaten dus wel. Zij stuurden intimiderende brieven naar de kinderen, waarin ze hen sommeerden niet met de Belastingdienst te praten. Als ze dat wel deden, zou de schadepost van het geld op hen worden verhaald. De erfenis zou niet voor hen bedoeld zijn, maar voor de ex-vrouw van de man. Zij was inmiddels teruggekeerd naar haar geboorteland. De advocaten keerden intussen meer dan 365.000 euro van de erfenis aan zichzelf uit en begonnen met het overmaken van geld naar Japan.

Schorsing

De Belastingdienst en de twee kinderen dienden een klacht in tegen de advocaten. Deze klacht werd begin deze maand gehonoreerd. Beide advocaten werden voor een maand geschorst, waarvan twee weken voorwaardelijk. De advocaten hebben ook de advocatuurregels in Nederland geschonden, want ze hebben het grote geldbedrag niet gemeld bij de deken van de Orde van Advocaten.

De advocaten zelf zeggen naar eer en geweten te hebben gehandeld, maar één van de twee betrokkenen stelt wel dat deze zaak bijzonder ongewoon was. De regels voor een dergelijke zaak bij de Orde zouden niet duidelijk zijn geweest.

Tom Veenstra

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

1 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

1 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

3 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

4 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

6 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

7 uur geleden