Categorieën: Nieuws

Marktmeester: ‘Maak geen feestje van bezoek aan de markt’

Op de markten in de binnenstad tekent zich, sinds de uitbraak van het coronavirus, een duidelijke verschuiving af naar meer bezoek in de ochtenden. Dat vertelt marktmeester Jordy Bakker vrijdagmiddag op de website van de gemeente Groningen. Maar stewards zien nog steeds families en groepen studenten samenscholen op de markt.

Mensen komen elkaar tegen en blijven op het pad staan praten, zo stelt Bakker. “Stewards vragen hen dan om door te lopen en buiten de markt verder te kletsen.”

Over het algemeen reageren mensen begripvol naar de stewards, vertelt de marktmeester. “De meeste mensen snappen de regels wel als we hen hierop aanspreken. Je ziet dat veel mensen uit zichzelf mondkapjes dragen op de markt. Sommigen vinden het vervelend als je zegt dat ze niet met de fiets de markt op mogen komen. Maar dat doen we om ruimte te houden.”

Drukte op de markt is er vooral op vrijdag en zaterdag. Rond 15.00 uur op zaterdagmiddag is het het drukst”, vertelt Bakker. “Behalve bij de intocht van Sinterklaas, toen zat iedereen voor de tv.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Martinikerk heeft tienduizenden euro’s nodig voor nieuwe binnenverlichting

De verlichting in de Martinikerk is kapot en verouderd. Daarom houdt de kerk een inzamelingsactie…

26 minuten geleden

Fascisme, wat was dat eigenlijk?

Fascisme is verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Het woord fascisme wordt vandaag de dag steeds…

41 minuten geleden

Website provincie Groningen plat door Pro-Russische DDoS-aanval (update)

De website van de provincie Groningen werd maandagochtend een aantal uren platgelegd door een ddos-aanval.…

2 uur geleden

Nachtelijke asfaltwerkzaamheden aan Ring-Zuid

Tussen dinsdagavond en vrijdagochtend wordt op meerdere plekken op de zuidelijke ringweg aan het asfalt…

2 uur geleden

Komend weekeinde geen treinen naar Veendam en Bad Nieuweschans

Er rijden van vrijdag tot en met zaterdag geen treinen tussen Groningen en Bad Nieuweschans…

3 uur geleden

Verlengde Lodewijkstraat tot zaterdagmiddag deels dicht

De Verlengde Lodewijkstraat is tot zaterdag 3 mei 16.00 uur vanwege werkzaamheden deels gesloten ter…

3 uur geleden