Categorieën: Nieuws

RUG en Forum gaan samen met burgers de duisternis meten

De Rijksuniversiteit en Forum Groningen gaan in februari en maart samen met burgers de duisternis meten, door de sterren in het sterrenbeeld Orion te tellen.

Met die gegevens wordt een duisterniskaart van Noord-Nederland gemaakt. Daarmee hoopt de organisatie iedereen bewust te maken van de noodzaak om de duisternis te beschermen. Gehoopt wordt dat mensen hierdoor wat vaker naar de sterrenhemel kijken.

Nachtelijke donkerte is van belang voor mens en dier, en uit onderzoek blijkt dat het verdwijnen van duisternis door overmatig gebruik van kunstlicht nadelige gevolgen heeft voor mens, flora en fauna. De RUG wil de duisternis meten, en roept burgers op om mee te helpen.

Er is voor Orion gekozen omdat het een bekend sterrenbeeld is. Deelnemers wordt verzocht naar buiten te gaan, Orion op te zoeken, een kwartiertje te wachten om de ogen aan de duisternis te laten wennen, en vervolgen het aantal sterren te tellen die ze in het sterrenbeeld zien, en dat door te geven. Het is de bedoeling om deze meetactie ieder jaar te herhalen om zo de duisternis in kaart te brengen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

1 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

2 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

3 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

4 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

6 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

6 uur geleden