Categorieën: Nieuws

Zorgen bij raadsfracties over wachtlijsten jeugdzorg en hulpverlening huiselijk geweld

Een werkbezoek van gemeenteraadsleden bij Overbrug heeft bij verschillende fractie zorgen opgewekt over wachtlijsten bij instellingen in de jeugdhulp en organisaties die hulp bieden bij huiselijk geweld in de gemeente.

Onder andere het signaal dat er wachtlijsten zijn ontstaan bij FACT Jeugd baart zorgen, zo stellen de fracties. FACT Jeugd plant geen intakes meer voor jongeren vanaf 18 jaar. De fracties willen daarom dat het college het gesprek aangaat met FACT Jeugd en maatregelen treft die de problemen die dit kan veroorzaken in Groningen voorkomt. Ook als er elders in de keten van jeugdzorg vergelijkbare problematiek is ontstaan.

Daarnaast zorgt een stijging in het aantal meldingen bij Veilig Thuis mogelijk voor onveilige situaties. Tijdens de coronacrisis is het aantal meldingen van fysiek en psychisch geweld, verwaarlozing, seksueel geweld en financiële uitbuiting sterk toegenomen. De fracties willen daarom weten of dit beeld ook in Groningen te zien is en of er daardoor ook bij Veilig Thuis Groningen wachtlijsten zijn ontstaan voor hulpvragen.

De fracties van het CDA,  de PvdA, de Stadspartij, Student en Stad, de PVV, 100% Groningen, de Partij voor de Dieren, de ChristenUnie, de VVD, de SP, D66 en GroenLinks hebben dinsdag schriftelijke vragen ingediend bij het college om meer duidelijkheid te krijgen over de Groningse situatie.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Nova Tech Lycurgus in zwaar weer; beslag gelegd op rekeningen grootaandeelhouder

Grote problemen voor Nova Tech Lycurgus. Vorige week vrijdag werd beslag gelegd op de bezittingen…

4 uur geleden

Bewolking overheerst in weekend met paar spetters, daarna lijkt lente langzaam terug te keren

Komend weekend is het nog vooral grijs aan het firmament en ook de temperatuur doet…

6 uur geleden

Lycurgus wint in Martiniplaza van Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft weer eens van een Belgische ploeg gewonnen in de BeNe Conference.…

6 uur geleden

Geen ijs dit schaatsseizoen in Ten Boer, maar wel een (officieus) NK op de ijsbaan

Halverwege februari leek het bijna te lukken voor ijsvereniging Kaakheem in Ten Boer. Maar helaas,…

6 uur geleden

Jenning De Boo verslaat Stolz en wint 500 meter op WK Afstanden

Jenning de Boo heeft vrijdagavond de gouden medaille gewonnen op de 500 meter tijdens het…

7 uur geleden

Eind volgende week werkzaamheden op kruising Boumaboulevard met Verlengde Lodewijkstraat

Over precies een week begint een weekend met werkzaamheden aan het kruispunt tussen de Boumaboulevard…

8 uur geleden