Foto: Joachim Kohler via WikiMedia
De Rijksuniversiteit Groningen vindt dat de manier waarop de leerstoel van hoogleraar Oliver Moore wordt betaald, de academische vrijheid niet onder druk zet. Dat laat de universiteit donderdagmiddag weten.
De verklaring is een reactie op berichtgeving van woensdagmiddag, waarin de NOS stelt dat Hanban, de overkoepelende organisatie waar de Confucius Instituten onder vallen, Moore kan ontslaan als hij China in diskrediet brengt.
Volgens de RUG heeft Moore een vaste aanstelling bij de Faculteit der Letteren en krijgt hij zijn salaris via de universiteit uitbetaald. “Hij is dus als persoon en wetenschapper niet afhankelijk van financiering door Hanban”, aldus de Rijksuniversiteit.
Wel stelt de RUG dat de overeenkomst tussen de hoogleraar, de universiteit en Hanban binnenkort afloopt en wordt geëvalueerd.
De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…
Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…
Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…
Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…
Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…
Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…