Foto: Johannes Rienks
‘Waarheid’. Dat is het thema van de achtste editie van de Groningse Nacht van de Filosofie die op vrijdag 16 april online gehouden wordt.
De Nacht van de Filosofie wordt georganiseerd door Forum Groningen, de Faculteit Wijsbegeerte van de RuG en Studium Generale. Vanaf 20.00 uur wordt er over het thema ‘waarheid’ gesproken. Volgens de organisatie een interessant thema in tijden van fake news. Te gast is de Ghanees-Britse topfilosoof Kwame Appiah. Samen met filosoof Stine Jensen zal hij de coronacrisis onder de kosmopolitische loep nemen. Pakken we de pandemie aan als verbonden wereldburgers, of zorgt de problematiek juist voor meer verdeling? Daarnaast is Jochem van de Berg, medeoprichter van het satirisch online nieuwsmagazine De Speld uitgenodigd en gaat emeritus-hoogleraar Trudy DeHue spreken over de relatie tussen waarheid, wetenschap en filosofie.
Om tickets te kopen voor de Groningse Nacht van de Filosofie kan men terecht op deze website. De livestream vindt plaats van 20.00 tot 23.00 uur.
Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…
In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…
Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…
Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…
Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…
Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…