Categorieën: Nieuws

De Jonge: ‘Slechts één patiënt gedwongen in isolatie geplaatst in Beatrixoord’

Voor zover bekend is er, sinds de uitbraak van het coronavirus, zes keer een beroep gedaan door een burgemeester op de Wet Publieke Gezondheid om een coronapatiënt gedwongen in isolatie te stellen bij Beatrixoord. In schriftelijke beantwoording van Kamervragen stelt De Jonge verder dat van één patiënt bekend is dat deze enige tijd in de isolatie-afdeling van het UMCG in Beatrixoord heeft verbleven.

Volgens De Jonge worden cijfers met betrekking tot gedwongen isolatie voor corona niet centraal geregistreerd. Maar De Jonge stelt navraag te hebben gedaan bij het Veiligheidsberaad. Daaruit zou blijken dat er, door twee regio’s, in totaal zes keer een beroep is gedaan het speciale artikel in de Wet publieke gezondheid. Dit artikel (nummer 31) maakt het mogelijk voor burgemeesters en voorzitters van Veiligheidsregio’s om coronapatiënten gedwongen in isolatie te plaatsen. Deze  beschikkingen voor isolatie werden vrijwel allemaal meteen weer ingetrokken.

Slechts één patiënt werd in Beatrixoord opgenomen voor gedwongen isolatie. Dat blijkt uit een verzoek tot voortzetting van de isolatie, die werd ingediend bij de rechtbank. Dit verzoek werd afgewezen, omdat de patiënt geen COVID meer had. De persoon was afkomstig uit een kliniek voor psychiatrische patiënten in Gelderland.

Begin februari werd bekend dat in Revalidatiecentrum Beatrixoord van het UMCG een speciale afdeling werd ingericht om coronapatiënten te verplegen die weigeren om zich te isoleren. Deze bekendmaking zorgde vervolgens voor veel media-aandacht, waardoor het ziekenhuis honderden dreigende telefoontjes ontving van complotdenkers.

Tom Veenstra

Recente berichten

Máximaweg gaat vrijdagmiddag open

Groningen krijgt er deze vrijdag een nieuwe weg bij: de Máximaweg. Die ligt parallel aan…

8 minuten geleden

Actie Beatrix Kinderziekenhuis levert 9.000 euro op voor Metakids

Een groep medewerkers van het Beatrix Kinderziekenhuis in de stad heeft woensdag al fietsend een…

25 minuten geleden

‘Maanden extra onderzoek nodig naar ondergrond en financiën tijdelijke vervanging Gerrit Krolbrug’

Na de Fietsersbond uit ook het Platform Gerrit Krolbrug, samen met een aantal bewonersorganisaties, grote…

3 uur geleden

De Doperse Dis wint de Barmhartige Samaritaan-prijs 2024

De Doperse Dis is door de ChristenUnie Groningen uitgeroepen tot Barmhartige Samaritaan van het jaar.…

5 uur geleden

Groningse gemeenteraad roept op tot volledig stopzetten gaswinning

De gemeenteraad van Groningen heeft met grote meerderheid een motie aangenomen waarin het kabinet wordt…

12 uur geleden

FC Groningen uit bekertoernooi geknikkerd na 3-1 nederlaag tegen AZ

FC Groningen heeft woensdagavond verloren van AZ in het AFAS stadion in Alkmaar. De Groningers…

12 uur geleden