Categorieën: Nieuws

UMCG onderzoekt veelbesproken Amerikaanse behandeling hersenschudding

Het UMCG gaat de werking van de veelbesproken CFX-behandeling, die in Amerika wordt gebruikt om mensen met klachten na een hersenschudding te behandelen, onderzoeken op werkzaamheid. De ziekenhuizen krijgen 200.000 euro van de Hersenstichting voor het onderzoek.

Zo’n 10 tot 30 procent van de 89.000 mensen die in 2019 met een hersenschudding bij de huisarts aanklopten, hield last van ernstige langdurige hoofdpijn, duizeligheid, misselijkheid, gevoeligheid voor prikkels tot moeite met concentreren en onthouden.

De Cognitive FX-behandeling wordt in de VS ingezet als laatste redmiddel voor deze mensen, maar kosten daar 15.000 per behandeling. Deze kosten worden niet vergoed door verzekeraars, omdat onafhankelijk bewijs over de effectiviteit van deze behandeling ontbreekt.

Daar moet dit onderzoek verandering in gaan brengen. “We willen de veelbesproken CFX-behandeling beter begrijpen en meer weten over de mogelijk werkzame factoren ervan”, aldus UMCG-onderzoeker Rimke Groenewold. “Ook willen we de effecten die behandelde patiënten beschrijven op een goede manier in kaart brengen. Het is hoog tijd dat Nederlandse zorgverleners en patiënten beschikking krijgen over onafhankelijke informatie.”

Groenewold verwacht dat de eerste resultaten naar verwachting in 2023 bekend worden.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Busbaan door Vinkenstraat blijft mogelijkheid: “U bent de SP voor het blok aan het zetten”

De plannen om een busbaan aan te leggen via de Vinkenstraat, E. Thomassen à Thuessinklaan…

31 seconden geleden

Fatbike in beslag genomen na botsing met auto bij Kardinge

Woensdagavond heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Bieskemaar in Groningen. Een automobilist en een fatbiker…

42 minuten geleden

Teistert vogelgriep het Woldmeer in Meerstad?

De afgelopen twee weken is een bijzonder hoog aantal dode ganzen rond het Woldmeer in…

1 uur geleden

Oostzijde Winschoterdiep opnieuw dicht vanwege asfaltering

Winschoterdiep-oostzijde, de weg aan de oostzijde van het kanaal in de richting van het Europapark,…

3 uur geleden

A28 richting Groningen dicht na ongeval

Verkeer op de A28 in de richting van Groningen moet voorlopig omreizen vanwege een ongeluk…

4 uur geleden

Enthousiaste kinderen op schoolvoetbaltoernooi van Bslim

Op sportpark Esserberg was woensdagochtend en middag een groot schoolvoetbaltoernooi. Het toernooi wordt eens per…

5 uur geleden