Categorieën: Nieuws

103 nieuwe besmettingen in gemeente Groningen; 261 in provincie

Het aantal besmettingen met het coronavirus in de gemeente Groningen is sinds woensdagochtend met 103 toegenomen. Dat blijkt uit cijfers die het RIVM donderdagmiddag naar buiten heeft gebracht. In de rest van de provincie werden nog eens 158 infecties vastgesteld.

De 103 nieuwe besmettingen in de gemeente zijn er 59 meer dan in de voorgaande vierentwintig uur.  In de rest provincie maakte het RIVM melding van 158 infecties. Woensdag waren dat er slechts 91.

Inwoners van de gemeentes Veendam (1) en Pekela(1) werden in de afgelopen vierentwintig uur opgenomen in een ziekenhuis, vanwege een coronabesmetting. In de laatstgenoemde gemeente werd ook het overlijden gemeld van een coronapatiënt.

Hieronder vindt u een overzicht met het aantal besmettingen dat tussen woensdag- en donderdagochtend is gemeld bij het RIVM uit de provincie Groningen:
Gemeente B Z O Gemeente B Z O
Groningen 103 0 0 Midden Groningen 19 0 0
Stadskanaal 17 0 0 Het Hogeland 19 0 0
Veendam 9 1 0 Westerkwartier 23 0 0
Pekela 3 1 1 Eemsdelta 29 0 0
Oldambt 23 0 0 Overig 6 0 0
Westerwolde 10 0 0
Totaal 261 2 1 Overig 0 0 0

 

In Nederland als geheel vond het RIVM tussen woensdag- en donderdagochtend 9.648 nieuwe besmettingen, 1.177 meer dan in de voorgaande vierentwintig uur. 326 mensen werden opgenomen in een ziekenhuis, waarvan 37 op een IC. Twintig mensen overleden aan COVID-19, twee meer dan woensdag werden gemeld.

Tom Veenstra

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

27 minuten geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

38 minuten geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

2 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

3 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

6 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

6 uur geleden