Categorieën: Nieuws

Burgercoöperatie Land van Ons koopt 26 hectare boerenland in Onnen

Land van Ons, een coöperatie van biodiversiteitsboeren, is van plan om een perceel landbouwgrond van 26 hectare te kopen tussen de Onneresweg, de Dalweg en de Gieselgeer bij Onnen. Op het land willen de boeren, met oog voor de natuur, gewassen gaan verbouwen.

Land van Ons is een coöperatie die sinds 2019 als doel heeft om burgers in staat te stellen gezamenlijk landbouwgrond te kopen en zo te beheren dat de biodiversiteit vergroot wordt. De coöperatie wil in het gebied een mozaïek-landschap aanleggen met kleine akkers, hagen en houtwallen. In het gebied ligt een pingoruïne, een heuvel die ontstaan is doordat een ondergrondse ijslens de bodem heeft opgedrukt.

“Aankomende zomer gaan we al resultaten zien”, vertelt voorzitter Franke Remerie. “In mei beginnen we met het inzaaien van 3 ha met boekweit, een gewas dat door z’n uitbundige bloei een insectentrekker bij uitstek is. We zijn dus niet een organisatie van beleidsplannen schrijven, we gaan direct en concreet aan de slag om het landschap te verbeteren.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

3 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

4 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

4 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

6 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

7 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

8 uur geleden