Categorieën: Nieuws

Gemeente en RUG onderzoeken toekomst Hortus en Biotoop

De gemeente Groningen en de Rijksuniversiteit willen samen onderzoeken onder welke omstandigheden de gemeente de Hortus en de Biotoop in Haren kan overnemen.

Dat blijkt uit antwoorden van het gemeentebestuur op vragen van GroenLinks en de PvdA. Die maken zich zorgen over de toekomst van de Hortus en Biotoop. Ze zijn onder de indruk wat daar tot stand is gebracht. Op het terrein van 8 hectare zijn 180 bedrijven en organisaties gevestigd.

Wat het college betreft blijft het terrein van de Hortus en Biotoop voorlopig zoals het is. Op het moment dat we naar de toekomst kijken, doen we dat zeker samen met de huidige gebruikers, bewoners, huurders, omwonenden en andere Harenaren, aldus het gemeentebestuur. Er is bovendien contact met de belangrijkste belanghebbenden, zoals CareX, de Stichting Behoud Groen Hortus, de Vereniging Vrienden van de Hortus en Stichting Het Groninger Landschap. Het college wil, als alles goed gaat, uiterlijk eind dit jaar een verkoopovereenkomst aan de gemeenteraad voorleggen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

4 uur geleden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

4 uur geleden

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

5 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

8 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

9 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

10 uur geleden