Categorieën: Nieuws

Rechter: “Zonnestudio’s mogen voorlopig niet open”

De rechtbank in Den Haag heeft besloten dat zonnestudio’s voorlopig gesloten moeten blijven. De rechtszaak was aangespannen door de branchevereniging SVZ, het Samenwerkingsverbond Verantwoord Zonnen.

Zij hadden de sluiting aangevochten omdat er volgens hen in zonnestudio’s nauwelijks contact is tussen personeel en klanten waardoor men veilig open kan. De rechter ging daar niet in mee. Het, relatief, veilig kunnen werken in zonnestudio’s betekent niet dat tot openstelling kan worden overgegaan. “Een openstelling van de zonnebranche leidt hoe dan ook tot meer contactmomenten en meer reisbewegingen en daarmee tot het risico op meer besmettingen en een verdere verspreiding van het virus”, aldus de rechter.

De rechter voegde er aan toe dat de Nederlandse Staat een grote mate van vrijheid heeft bij het nemen van maatregelen om het coronavirus onder de duim te krijgen. De keuze om de ene beroepsgroep wel te openen en de andere niet, is niet onrechtmatig. Gezien de risico’s heeft de Staat er voor gekozen om niet teveel tegelijk te versoepelen. Daarnaast vallen zonnestudio’s niet in de categorie contactberoepen waar bijvoorbeeld kappers wel onder vallen. Vorige week lieten twee zonnestudio’s aan OOG Tv weten veilig open te kunnen: “Mensen kunnen wel wat vitamine D gebruiken.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

24 minuten geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

2 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

2 uur geleden

Remise PKC’83/Team Amoeri, verlies Drs. Vijfje

In de degradatiepoule van de eredivisie zaalvoetbal speelde PKC'83/Team Amoeri vrijdagavond gelijk. Bij de vrouwen…

2 uur geleden

Serenade van Jan Smit leidt tot waarschuwing van politie

Politieagenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag bewoners van een containerwoning aan de…

3 uur geleden

Lichtgewonde bij steekincident aan Noorderstationsstraat

Aan de Noorderstationstraat vond in de nacht van vrijdag op zaterdag een steekincident plaats. Daarbij…

5 uur geleden