Categorieën: Nieuws

Afgelopen week zestien procent minder besmettingen in Groningen

In de afgelopen week werden er 1075 besmettingen met het coronavirus vastgesteld in de provincie Groningen. Dat is ruim zestien procent minder dan tussen 20 en 27 april.

De afgelopen kalenderweek lieten landelijk ook ongeveer 16 procent minder zich testen, mogelijk veroorzaakt door de start van de meivakanties. Dit lijkt de verklaring van het lagere aantal besmettingen in de provincie. Het percentage positief geteste personen is in de afgelopen week gestegen van 10,6 procent naar 11,7 procent.

Het aantal overleden coronapatiënten in de provincie bleef, met drie sterfgevallen, in de afgelopen week gelijk aan de week ervoor.

Binnen de provinciegrenzen zijn, sinds maart vorig jaar, 34.581 besmettingen met het coronavirus vastgesteld. 245 Groningers overleden aan de gevolgen van COVID-19 sinds de uitbraak van de pandemie.

Meer besmettingen uit jongere leeftijdscategorieën

Landelijk registreerde het RIVM acht procent minder besmettingen dan in de week ervoor. De bezetting en de druk op de zorg blijft onverminderd hoog, maar daalde over het algemeen ook met acht procent. Het aantal nieuwe IC-opnames bleef echter vrijwel gelijk aan het aantal tussen 20 en 27 april.

Opvallend is dat er, tijdens de derde golf van het coronavirus, een sterkte stijging is van het aantal opnames van mensen uit jongere leeftijdsgroepen. De stijging in aantal in het ziekenhuis opgenomen personen met COVID-19 is het grootst in de leeftijdsgroepen 0-39 jaar en 40-59 jaar.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”

De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…

1 uur geleden

Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”

Joël Stoppels van Battlefield Tours heeft bijzondere museumobjecten aan zijn collectie weten toe te voegen.…

2 uur geleden

Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”

Burgemeester Mirjam van 't Veld (CDA) is het niet eens met de uitspraken die minister…

3 uur geleden

TAMAR maakt liedje over gloednieuw Dudok: “Als iets mij raakt, dan maak ik een liedje”

De officiële opening moet nog plaatsvinden maar Dudok aan het Diep is nu al bezongen…

3 uur geleden

Kinder-Matthäus-Passion smaakt naar meer: “Zorgelijk dat er steeds minder muziek is in de klas”

In Loppersum en in de Akerk werd afgelopen week de kinder-Matthäus-Passion opgevoerd. Het ging om…

5 uur geleden

GRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAV

Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…

7 uur geleden